karloviccilic_sssa[1]

Hrvatski dvoboj u Šangaju: Karlović šokirao Čilića na startu turnira

Share Button

IVO KARLOVIĆ priredio je iznenađenje i u hrvatskom obračunu u prvom kolu ATP turnira iz Masters serije u Šangaju slavio protiv Marina Čilića 7:5, 2:6 i 7:6 (2).

Čilić je bolje otvorio meč i već u četvrtom gemu izborio break-loptu, no Karlović ju je spasio odličnim servisom. Nakon toga sve do 11. gema, koji je trajao čak deset minuta, nije bilo prilika za break, kada je Karlović iskoristio svoju drugu i potom sigurno odservirao za osvajanje seta, prvog protiv Čilića u karijeri.

Karlović sjajnu igru iz prvog seta nije prenio u drugi, a Čilić se probudio, počeo bolje vraćati servise i čak je dva puta uzeo servis drugom hrvatskom reketu za 6:2 i treći set.

U trećem setu 35-godišnji Karlović je briljantno servirao kao u prvom, te je Čilić bio bez šansi. Međutim, Karlović je imao dvije break-lopte, ali je na njima loše reagirao, pa se otišlo u tie-break.

Karlović je u 13. igri poveo s 3:0, a zatim mu je Čilić dvostrukom pogreškom poklonio i drugi mini-break. Naravno, takvu prednost igrač poput Karlovića nije propustio, pa će u drugom kolu igrati protiv Lua.

Bio je ovo treći međusobni okršaj Karlovića i Čilića i prva pobjeda Karlovića.