FOTO DANA Marin Čilić Hrvatima u SAD-u: Velika hvala na podršci, bili ste veličanstveni

•
  •
  •
  •

Marin Čilić pobijedio je Johna Isnera sa 7-6 (9), 6-3, 6-4 za izjednačenje na u 2-2  u četvrtfinalnom dvoboju Davis Cupa između reprezentacija Hrvatske i SAD-a u Portlandu.

Bila je to potpuno drugačija Čilićeva predstava u odnosu na prvi meč koji je u petak odigrao protiv Jacka Socka, kada je ispustio vodstvo 2:0 u setovima i 3:0 u petom, odlučujućem setu. U prvom setu je izdržao veliki pritisak kvalitetnih Isnerovih servisa, ali i reterna. Spasio je jednu ‘break-loptu’ i uspio dovući set do ‘tie-breaka’. Odigrao ga je odlično te kod 10-9 realizirao četvrtu set-loptu.

Heroj dana bio je Borna Ćorić koji je porazio Jacka Socka, bolje plasiranog i iskusnijeg suparnika.

Nakon pola sata igre sa 6:4 osvojio je prvi set u kojem je odmah na početku uzeo “brejk” i poveo s 2:0. U drugom setu hrvatski je tenisač propustio šest brejk-lopti, a onda je Sock iskoristio svoju za 4:2 i izjednačenje.

Treći set pripao je Ćoriću koji je lomio protivnika za 2:0 i 4:2, nakon što je ispustio gem na svom servisu, stigao je do 6:3 i poveo s 2-1 u setovima.

U trećem je Ćorić uzeo “brejk” za početno vodstvo 0:2, izgubio je na svom servisu za 2:2, a onda iskoristio prvu sljedeću priliku za “brejk” i 5:4 te završio bez izgubljenog poena na svom servisu.

M. Radev/Foto:Twitter