Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Juventus je mogao riješiti u 59. minuti, kada je Morata još jednom pobjegao čuvarima, izašao ispred Neura, ali ga je uspio izblokirati Kimmich.

Njemački prvak je vratio nadu u 74. minuti, kada je Lewandowski smanjio na 1:2 postigavši pogodak glavom nakon sjajnog ubacivanja Douglasa Coste s desne strane.

Kada se već činilo kako će Juventus izdržati, domaćin je izjednačio u prvoj minuti sudačke nadoknade gurnuvši utakmicu u produžetak. Bayernov spasitelj je postao Muller, koji je zabio na gotovo identičan način kao Lewandowski, ali ovaj put s desne strane je ubacio Coman.

Prvu priliku u produžetku imali su gosti. Mandžukić je odlično uposlio Lichtsteinera, no Švicarac je loše pucao. U 108. minuti Bayern je u potpunosti okrenuo rezultat. Thiago Alcantara je zabio nakon sjajne minijature s Mullerom, a dvije minute kasnije Coman je nakon brze kontre zabio za 4:2.

U posljednjim trenucima produžetka Mandžukić je imao odličnu priliku, ali je Neuer obranio njegov udarac.