Kakav propust! Vatreni su pobijedili, ali gube utakmicu zbog greške administracije!?

•

MLADI hrvatski nogometaši do 21 godine nakon senzacionalne pobjede u gostima nad Španjolskom 0:3 očekivano su u Zaprešiću nadigrali Estoniju  2:1 no u drugom poluvremenu za našu je vrstu zaigrao Ivan Fiolić kojega nije bilo u službenom zapisniku utakmice, pa je pitanje kako će Uefa registrirati ovaj susret.

Iako igra Hrvatske u Zaprešiću protiv Estonije nije bila na visokoj razini ostat će zapisano kako su golove zabili Domagoj Pavičić (5′) i Stipe Perica (41′). Dok je prvo poluvrijeme bilo vrlo dobro u drugom su poluvremenu naši pali u igri. Početkom nastavka, 53. minuti na 2-1 smanjio je Robert Kirss nakon velike nesmotrenosti Pavičića.

Tako je Hrvatska u svom je sedmom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2017. u Poljskoj ostvarila je i šestu pobjedu u skupini 6 svladavši  Estoniju sa 2:1 (2:0).

Hrvatska je na vrhu skupine 6 sa 18 bodova, pet više od druge Švedske i treće Španjolske, ali je i odigrala dvije utakmice više od Švedske, a jednu više od Španjolske, dok je Estonija pretposljednja, peta s četiri boda. U skupini su još četvrta Gruzija sa devet bodova, te posljednji San Marino koji je osvojio jedan bod.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će odigrati još dvije utakmice protiv Švedske, 1. rujna na domaćem terenu, te 11. listopada u gostima, te jednu protiv Gruzije u gostima 6. rujna.

Plasman na EP u Poljskoj izborit će devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije nastupiti u dodatnim kvalifikacijama iz kojih će se dva pobjednika pridružiti sudionicima završnice.

Međutim, velik problem ili bolje rečeno pomutnju u stručnom stožeru stvorio je ulazak u igru Ivana Fiolića koji je na poluvremenu zamijenio Antonija Milića. Vrlo brzo proširila se informacija da Fiolić nije bio u službenom zapisniku Uefe tako da se vrlo lako može ponoviti ‘slučaj juniora Dinama’ koji su naknadno ostali bez pobjede. Naravno, odmah nakon utakmice najčešće se spominjalo pitanje: tko je krivac za ovaj propust?

Ali kada se doznaju sve činjenice (i tko je krivac) to će biti najmanje važno, pogotovo ako Hrvatska ostane bez vrijedan tri boda. Pogotovo kada se prisjetimo kako se još nije slegla euforija nakon velike pobjede u Španjolskoj.

Zasad se iz HNS-a nisu oglasili na temu Fiolića. Tek su putem Twittera česitali mladim nogometašima na pobjedi.