•
  •
  •
  •

Nogometaši zagrebačkog Dinama napravili su ogroman korak prema odlučujućem pretkolu Lige prvaka. U prvoj utakmici 3. pretkola na Maksimiru su bili bolji od imenjaka iz Tbilisija s 2-0.

Bez primljenog gola Modri tako idu na uzvrat koji će se igrati iduće srijede u Gruziji, a to im širom otvara vrata play-offa. Prođu li u posljednje pretkolo, u najgorem će slučaju osigurati nastup u grupnoj fazi Europske lige.

Trener Zagrepčana Zlatko Kranjčar iznenadio je postavivši na mjesto stopera od prve minute mladog Benkovića umjesto iskusnog reprezentativca Schildenfelda.

Na vratima se umjesto Ježine ukazao Eduardo, u vrhu napada je Hodžić dobio priliku ispredHenriqueza, a u startnoj je postavi na mjestu ofenzivnog veznjaka zaigrao Ćorić što se pokazalo ključnim.

Već u petoj minuti je, međutim, uslijedio šok za domaće jer se ozlijedio Machado. Pokušao se Portugalac vratiti, ali već u devetoj minuti je morao iz igre, a zamijenio ga je Fernandes.

Domaći je Dinamo veći dio prvog poluvremena igrao slabo, posve nepovezano i s gomilom pogrešaka i izgubljenih lopti. No, sama je završnica posve promijenila dojam i gurnula Modre prema velikoj pobjedi.

U 39. minuti Ćorić je prebacio zadnju liniju gostiju i sjajno proigrao Soudanija, a ovaj izbjegao zaleđe i malo iskosa s lijeve strane zavukao loptu kroz noge vrataru gostijuScribeu za 1-0.

Slavlje se još nije ni stišalo, a na semaforu je već bilo 2-0. Bila je to nova sjajna akcija Zagrepčana: Soudani je odlično našao Fernandesa koji s lijeve strane ušao u kazneni prostor i ubacio u sredinu gdje je Ćorić bez poteškoća poslao loptu u praznu mrežu.

Modri su u nastavak ušli bez izmjena. Nakon samo par minuta igre Dinamo imao je sjajnu priliku kada je Antolić napravio veliki posao i našao Ćorića na rubu kaznenog prostora, a naš mladi veznjak se odlučio za udarac dok je dodavanje prema samom Soudaniju na strani možda bilo bolje rješenje.

Na priliku Dinama sjajnom su šansom odgovorili gosti. Stojanović je napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora, a dok su se Modri raspravljali sa sucem gosti su brzo izveli, Gelašvili je imao zicera, ali je pucao pored gola.

Kako je vrijeme prolazilo tako je bila potrebna svježina u sredini pa je u 62. minuti svoj debi u dresu Dinama imao Jonas.

Odmah nakon njegovog ulaska Fernandes je silovito potegnuo s 20-ak metara, Scribe odbio loptu, a Ćorić natrčao na odbijanac i glavom pucao pored gola! Upravo je Ante nešto kasnije izašao iz igre, a pogodak i asistencija zaradili su mu veliki pljesak Maksimira.

Desetak minuta prije kraja Modri su imali krasnu priliku kada je Rog ubacio iz prekida, a fantastičniBenković skočio, ali i glavom poslao loptu malo preko gola. Par minuta prije kraja gosti su imali još jednu odličnu priliku kada je Jigauri natrčao na odbijenu loptu i gađao drugi kut, ali Eduardo je sjajno obranio. Odmah u nastavku su Modri krenuli u kontru, Fernandes i Antolić su išli dva na jednog braniča, ali nije bilo točnog dodavanja prema kapetanu!dinamo 2-0

Do kraja se Modrima otvorilo još par prilika u kontri, ali rezultat se nije mijenjao. Modri su tako nastavili pobjedničku seriju, ostvarili velikih 2:0 uoči uzvrata i, posljednje ali nikako ne i najmanje važno, zaradili ovacije Maksimira.

Drugo su poluvrijeme bolje otvorili gosti koji su imali veliku priliku u 54. minuti. Dok su domaći raspravljali sa suce, Gruzijci su brzo izveli slobodan udarac, Gelašvili se našao sam pred Eduardom, ali je pucao preko gola.

Bila je to i najbolja šansa u drugih 45 minuta. Kranjčarova je momčad mirno čuvala prednost, imala je nekoliko solidnih pokušaja, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

GNK Dinamo – Dinamo Tbilisi 2:0 (2:0)

Suci: Bobby Madden, David McGeachie, Sean Carr, Steven McLean (svi Škotska)

Gledatelja: 13239

Dinamo: Eduardo – Stojanović, Sigali, Benković, Pivarić – Antolić, Machado (od 9. Fernandes) – Soudani, Ćorić (od 74. Henriquez), Rog – Hodžić (od 62. Jonas)

Dinamo Tbilisi: Scribe – Lobžanidze, Santos, Amisulašvili, Čelidze – Kiteišvili (od 46. Gelašvili), Parunašvili – Jigauri, Papunašvili (od 56. Coureur), Čanturašvili – Dvališvili (od 78. Tsintsadze)

Žuti kartoni: Sigali (37.)

Strijelci: 1:0 Soudani (40.), 2:0 Ćorić (42.)