Najljepši gol Rakitića otkad je potpisao za Barcelonu

•
  •
  •
  •

NOGOMETAŠI  s lakoćom su se obračunali s Huescom na otvaranju Kupa Kralja, a Ivan Rakitić postigao je krasan pogodak iz slobodnjaka kojim je otvorio golijadu.

Momčad Luisa Enriquea nije dopustila iznenađenje na otvaranju natjecanja u kojem će se već u četvrtfinalu sastati s pobjednikom dvoboja između Reala i Atletica. Kod niželigaša Huesce pobijedili su Katalonci s glatkih 4:0 i tako riješili sve dileme.

Prvi pogodak na utakmici bilo je djelo Ivana Rakitića. Fantastično je hrvatski reprezentativac pogodio iz slobodnjaka u 12. minuti, njegov najljepši gol otkad je potpisao za klub ovog ljeta. Četiri minute kasnije dogodio se novi važan trenutak za Barcelonu. Vratio se Anders Iniesta nakon ozljede i prekinuo svoj dugi golgeterski post.

Do kraja dvoboja Pedro i Rafinha zaokružili su trijumf, a Barcelonu ovaj vikend čeka novi izazov, gradski derbi s Espanyolom.

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio trećeligaša L’Hospitalet 3-0 i praktički osigurao nastavak natjecanja. Golove za Atletico zabili su Griezmann(66), Gabi (81-11m) i Rodriguez (90+2). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije nastupio, već je dobio poštedu. Uzvratni susret je 18. prosinca na Vicente Calderonu.

Huesca 0 – 1 Barcelona Rakitic 3/11/2014

Andres Iniesta Amazing Goal ~ Huesca 0-2

Real Madrid se već plasirao u osminu finala nakon što je u utorak u uzvratu na svom Bernabeu s 5-0 nadigrao trećeligaša Cornellu i s ukupnih 9-1 prošao dalje.

Sevilla je prošla dalje, ona i Sabadell odigrali su već uzvrat, završilo je 5:1, ukupno 11:2.