Utakmica mira i prkosa: Emotivno na Wembleyju, sramota u Turskoj

•
  •
  •
  •

SVE prijateljske utakmice širom Europe započele su francuskom himnom ‘Marseljezom’ u počast žrtvama masakra u Parizu.

Najemotivnije bilo u Londonu. Prepuni Wembley je pjevao francusku himnu prije početka susreta Engleska – Francuska, no domaćini na terenu nisu bili tako gostoljubivi. Englezi su pobijedili s 2-0 pogocima Alija i Rooneya.

Wembleyje svjedočio jednoj od najvažnijih prijateljskih utakmica svih vremena. Samo četiri dana nakon što su slike pariškog pokolja užasnule svijet, taj isti svijet gledao je prema hramu engleskog nogometa, koji je večeras bio i kuća cijelog “slobodnog nogometnog svijeta”, četiri dana ranije brutalno napadnutog u Parizu

Slovačka je s 3-1 pobijedila Island, a Poljska je također s 3-1 u Varšavi slavila protiv Češke.

Talijani su kod odigrali 2-2 s Rumunjskom, nakon što su Rumunji poveli preko Stancua, a Talijani preokrenuli preko Marchisija i Gabbiadinija. Rumunje je poraza spasio Andone u 88. minuti.

U Istanbulu su Turska i Grčka odigrali miroljubivo, bez pogodaka, no tamo se dogodila sramota, jer su pojedini navijači zviždali za vrijeme minute šutnje za stradale u terorističkim napadima u Parizu.

Portugal je slavio kod Luksemburga s 2-0, a dvije utakmice su otkazane (Belgija – Španjolska, Njemačka – Nizozemska)