Pred 10 tisuća gledatelja u Vinkovcima mini Vatreni opet izgubili od Engleza (VIDEO)

•
  •
  •
  •

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija (U-21)  u uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija u Vinkovcima izgubila od Engleske  1:2 (1:1). I u prvoj utakmici u Wolverhamptonu Englezi su slavili istim rezultatom.

Počelo je sa dvije stopostotne prilike. Prvu je imala Hrvatska u 3. minuti kada je Miloš projurio po desnom boku i dobro ubacio, a Pašalić sa pet metara pogađa golmana.

Dvije minute kasnije Kane je mogao zabiti, ali Livaković je bio na mjestu. Engleska je povela u 9. minuti. Korner je izveo Carroll, a stoper Liam Moore neometan na prvoj vratnici pogođa mrežu. Nakon toga uslijedilo je pola sata mirne igre, da bi u 38. Hrvatska izjednačila. Bradarić je dugom loptom pronašao Marka Livaju na vrhu kaznenog prostora, Livaja je odlično uštopao i zabio za 1:1.

U drugom poluvremenu igra Hrvatske bila je još bezidejnija negoli u prvih 45 minuta. Gledali smo preskakanje igre, što je Englezima savršeno odgovaralo, te jalove individualne pokušaje.

Pobjednički gol za Englesku zabio je u 73. minuti Will Hughes, koji je iskoristio smušenost hrvatske obrane i iz teške situacije pogodio je mrežu. Imali su Englezi još dvije odlične prilike, u 58. je loše pucao Kane, a u 59. minuti Berahino je sa deset metara iskosa pogodio vratnicu.

Hrvatski mladi nogometaši su zadnji puta igrali na završnici Eura u ovom uzrastu prije jedanaest godina.

HRVATSKA: Livaković, Miloš, Datković, Mitrović, Milić, Bradarić, Halilović (Mišić, 79), Pašalić (Caktaš, 67), Rebić (Bagarić 34), Pjaca, Livaja.

ENGLESKA: Butland, Dier, Moore, Gibson, Shaw, Hughes, Caskey, Carroll, Berahino, Redmond (Ince, 85), Harry Kane.

STRIJELCI: 0-1 Moore (9), 1-1 Livaja (38), 1-2 Hughes (73).

SUDAC: Clement Turpin (Francuska)

GLEDATELJA: 10.000