RUKOMET: Hrvatska pomela Tunis, otvoren put do medalje! Slijede Poljaci pa Danci ili Slovenci

•

HRVATSKA rukometna reprezentacija pobijedila je Tunis 41:26 u posljednjoj utakmici u skupini A olimpijskog turnira u Riju i u četvrtfinalu će igrati protiv Poljske.

Hrvatska je sjajno ušla u susret protiv Tunisa. U petoj minuti je bilo 6:1, pet minuta poslije 11:3, a na polovici prvog dijela i +10 (15:5). Do kraja prvog dijela prednost je narasla na čak 15 golova prednosti (25:10). Zanimljivo, u prvom poluvremenu svi hrvatski igrači su se upisali među strijelce, a najviše je zabio Igor Karačić, šest pogodaka.

U nastavku susreta hrvatski rukometaši su malo usporili ritam, obrana je više nije bila toliko čvrsta i pokretljiva što je Tunis iskoristio smanjivši veliki zaostatak. Kako se u nastavku igralo možda i najbolje pokazuje podatak kako je Tunis u prvih 10 minuta drugog poluvremena zabio osam golova, dok je u cijelom prvom poluvremenu postigao dva gola više. U revijalnom nastavku Tunis nam je zabio 16 golova za konačnih 41:26.

Tunižani, koji su već ispali s turnira, izgledali su apsolutno nezainteresirano za igru. Hodali su po terenu dok su hrvatska krila trpala iz kontri, a u napadu su se zafrkavali pa čak i bacali cepeline te suhim listovima pokušavali svladati solidnog Stevanović

Otvoren put do medalje

Hrvatsku su do pobjede predvodili Karačić s devet golova, te Ilija Brozović, Marko Mamić i Ivan Čupić sa po pet golova, dok su kod Tunižana najefikasniji bili Oussama Boughanmi sa sedam i Mohamed Soussi s pet golova.

Hrvatska je tako nakon uvodnog poraza od Katara, nanizala četiri pobjede (Argentina, Danska, Francuska, Tunis) okončavši nastup u skupini na prvom mjestu.

Odabranicima Željka Babića sada slijedi Poljska, koja u Riju nije ostvarila dobar dojam. U skupini je izgubila je od Brazila, Njemačke i Slovenije, a dobila je Egipat i Švedsku. Poljaci sasvim sigurno još pamte i težak poraz od 14 razlike (2337) koji smo im nanijeli u siječnju ove godine na Europskom prvenstvu.

Utakmica s Poljskom je na rasporedu 18. kolovoza u 01:30 sati po hrvatskom vremenu. U slučaju pobjede nad Poljacima, Hrvatska će ići na boljeg iz susreta Danske i Slovenije.