SENZACIJA U SPLITU, DINAMO OPET PAO: ‘Modri’ izgubili drugu zaredom

•
  •
  •
  •

SPLIT je srušio aktualnog nogometnog prvaka Hrvatske! U derbiju igranom na Parku mladeži Splitovci su pogotkom Petra Franjića u 38. minuti svladao neprepoznatljive Modre.

Momčad Zorana Mamića u 99 minuta (sudac Bebek produžio je utakmicu za punih 9 minuta) gotovo da nije ozbiljnije zaprijetila vratima Zagorca, a i ono malo što su Zagrepčani opucali, Splitov je vratar obranio.

Dinamo je potpuno razočarao. Osim dvije akcije na samom početku gosti su igrali mlako i neangažirano, kao da im nije bilo stalo ili su mislili da će im pobjeda doći sama od sebe. Splitovci su ratnički odradili utakmicu, bili su srčani, imali sreće, a sreća hrabre prati.

Dinamo je napadački počeo utakmicu, imali su dvije obećavajuće akcije u otvaranju (Soudani, Pjaca), onda je nastalo zatišje, Split je uspostavio ravnotežu. Obje momčadi pozornosti su posvetile obrani nego napadu.

Odlučujući gol pao je u 38. minuti nakon što je Bagarić pokupuo tzv. ničiju loptu, Vidović idealno uposlio Franjića koji je izbjegao zaleđe i majstorski plasirao ispod Ježine.

U drugom poluvremenu Split se ograničio na obranu izlazili su u napad više da bi odmakli opasnost od svoje mreže nego da bi ugrozili vratara gostiju. Dinamo je igrao jalovo, faktički nisu se ni približili vratima Splita sve do pred kraj utakmice.

Kad je sudac Bebek  pokazao da će nadoknaditi rekordnih devet minuta s tribina se prolomio zvižduk. Dinamovci su malo živnuli, a Splitovci se zgusnuli na svom dijelu terena i napucavali loptu čekajući kraj utakmice. Uspjeli su. Dinamo je je izgubio, stekli smo takav dojam, jer nije pokazao želju  pobijediti borbene igraće Splita.

Drugi je to poraz Dinama u HNL-u zaredom. Nakon 50 utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu Modri su izgubili u 14. kolu od Rijeke 1:2.

Na ljestvici vodi Hajduk s 29 bodova. Bod manje ima Rijeka, a Dinamo je tek treći s 27.

U subotu se sastaju Lokomotiva-Osijek te Istra 1961 –  Zagreb, a u nedjelju će snage odmjeriti Hajduk i Rijeka te Slaven Belupo i Inter Zaprešić.