Barca na koljenima: PSG slavi rođendane Di Marije i Cavanija!

•
  •
  •
  •

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka PSG je na Parku prinčeva ‘razbio’ Barcelonu 4:0 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Angel di Maria (18, 55), a golove su postigli i Julian Draxler (40), te Edison Cavani (73). Ivan Rakitić zaigrao je za Barcu od 73. minute.

Ovo je već treći put da PSG i Barca igraju međusobno u nokaut fazi Lige prvaka u zadnjih pet sezona. U dosadašnja dva okršaja dalje je prošao španjolski sastav. U travnju 2013. obje četvrtfinalne utakmice su završile bez pobjednika (2:2, 1:1), a Barcelona je prošla dalje zbog više postignutih golova u gostima. I prije dvije sezone igrali su u četvrtfinalu, a Barcelona je dobila obje utakmice (3:1, 2:0).
Ovoga puta pariški sastav je načinio ogroman korak prema plasmanu među osam najboljih.

Zanimljivo, trener francuskog prvaka Unai Emery je do sada u 23 utakmice na klupi Seville, Valencije i Almerije samo jednom slavio protiv Barcelone. No, večeras je sve naplatio.

PSG je sjajno ušao u utakmicu. Francuzi su napali Barcu visokim presingom nedozvolivši gostima ‘disati’. Već u 11. minuti francuski prvak je mogao povesti, no Marc-Andre ter Stegen je sjajno obranio udarac Blaisea Matuidija. U 19. minuti PSG je posve zasluženo poveo i to fantastičnim golom Angela di Marije iz slobodnog udarca sa 18 metara. U 33. minuti opasno je zaprijetio i Draxler, no ter Stegen je još jednom sjajno reagirao. Sedam minuta kasnije niti večeras najbolji igrač Barce nije mogao ništa. Lionel Messi je izgubio loptu na centru, Marco Verratti je povukao kontru te sjajno uposlio Draxlera koji ovoga puta nije promašio.

Nevidljiva Barcelona je u prvom poluvremenu imala samo jednu priliku, u 27. minuti Andre Gomes je ušao u kazneni prostor i iskosa pucao, ali je Kevin Trapp bio spreman.

Sjajnu predstavu Parižani su nastavili i u nastavku i u 55. minuti stigli su do tri gola prednosti. Strijelac je ponovo bio Di Marija koji je pucao sa 18 metara i fantastičnu pogodio. U 58. minutu opasno je zaprijetio i Edison Cavani, no pucao je pored gola. Čudesnu predstavu Parižani su okrunili i četvrtim golom, a strijelac je bio Cavani u 73. minuti. Meuinier je povukao kontru i uposlio Urugvajca koji nije imao milosti postigavši sedmi gol u sedam nastupa u LP ove sezone.

Najbolju priliku u drugom dijelu Barcelona je imala u 84. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Umtiti uzdrmao vratnicu.

Uzvratni susret je 8. ožujka na Camp Nou.