BRILJANTNI VATRENI: Mandžukić, Kalinić i Brozović za preokret Hrvatske u Rusiji – VIDEO

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija u prijateljskom susretu u Rostovu pobijedila je Rusiju 3:1 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu pod vodstvom izbornika Ante Čačića.

Rusija je povela u 15. minuti golom Fjodora Smolova, no Vatreni su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Nikole Kalinića (57), Marcela Brozovića (60) i Marija Mandžukića (83).

Premda je u Rusiju doputovala bitno oslabljena, hrvatska vrsta je pružila odličnu predstavu ostvarivši uvjerljivu pobjedu. Izborniku Čačiću je zbog umora, ozljeda ili obveza u U-21 reprezentaciji otpalo čak 11 igrača – Modrić, Rakitić, Kovačić, Ćorluka, Pjaca, Subašić, Lovren, Pranjić, Schildenfeld, Antolić i Jedvaj.

Ni Rusi nisu zaigrali u najjačem sastavu. ‘Zbornaja’ je prije tri dana u Krasnodaru pobijedili Portugal 1:0. no Leonid Sluckij je protiv Vatrenih meč počeo deset novih igrača

Hrvatska je nešto bolje otvorila utakmicu i u 13. minuti imala prvu priliku. Međutim, Lodigin je obranioPerišićev udarac. Nažalost, dvije minute kasnije ‘zbornaja’ je došla do vodstva. Vida je pogriješio i odmah je stigla kazna. Ionov je utrčao u kazneni prostori u ubacio pred gol gdje je napadač Krasnodarapoentirao. Minutu kasnije moglo je biti i 2:0. No ovoga puta Lovre Kalinić je obranio udarac Glušakova, a u nastavku akcije Smolov je prebacio vrata.brozovic_08.jpg.688x388_q85_crop_upscale[1]

Najbolju priliku hrvatska reprezentacija je imala u 28. minuti kada je Mandžukić promašio ‘nemoguće’.Srna je sjajnom dubinskom loptom pronašao napadača Juventusa koji je izbio sam pred ruskog vratara i pucao, ali je njegov udarac Lodign zaustavio. U 40. minuti Čačićevi odabranici su propustili još jednu izglednu priliku, nakon pogreške Lodigina koji je loše ispucao loptu, no Perišić je ponovo bio neprecizan.

Na otvaranju drugog dijela ‘kockasti’ su prvi zaprijetili. Perišić je sjajno probio stranu i ubacio, no Mandžukić je još jednom pokazao kako nije pravi. Uzvratili su Rusi, no udarac Čeriševa je prošao uz samo vratnicu. Daleko bolju igru u nastavku hrvatska reprezentacija je okrunila postigavši dva gola za tri minute.

Prvo je Nikola Kalinić izjednačio u 57. minuti nakon Vrsaljkova utrčavanja i ubacivanja s desne strane, a zatim je Brozović u 60. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u same rašlje zabio za 2:1. U 71. minuti Rusi su imali zicer za 2:2, nakon što je Brozović nepotrebno izgubio loptu. Srećom, Kalinić je vrhunskom reakcijom obranio udarac Dzjube. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hrvatska je riješila u 83. minuti, a pogodak je postigao Mandžukić na asistenciju Vrsaljka.

Bila je to treća pobjeda hrvatske reprezentacije pod Čačićevim vodstvom nakon slavlja protiv Bugarske (3:0) i Malte (1:0). Bila je to i prva hrvatska pobjeda protiv Rusije nakon što su prve dvije međusobne utakmice završile bez golova.

ROSTOV NA DONU. Stadion Olimp 2 – 15,800 gledatelja; Sudac: Clement Turpin (Francuska)

RUSIJA: Lodigin (od 46. Rebrov) – Šiškin, Semjenov, Vasin (od 88. Ignaševič), Kombarov (od 65. Novoselcov) – Glušakov (od 70. Mamajev), Jusupov – Ionov (od 65. Ignjacev),, Širokov, Čerišev (od 70. Dzjuba) – Smolov

HRVATSKA: I.Kalinić (od. Vargić) – Srna (od 46. Vrsaljko), Lešković, Vida, Pivarić – Brozović, Badelj, Močinić, Perišić – N.Kalinić (od 75. Milović), Mandžukić (od 87. Kramarić)

Strijelci: 1:0 Smolov (15), 1:1 N.Kalinić (57), 1:2 Brozović (60), 1:3 Mandžukić (82)