•
  •
  •
  •

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale turnira Masters 1000 serije u Monte Carlu. Marina je u četvrtfinalu svladao Španjolac Albert Ramos-Vinolas  sa 6:2, 6:7 (5) i 6:2 u meču punom preokreta.

Ljevoruki 29-godišnji Španjolac, koji je u osmini finala izbacio prvog tenisača svijeta Andyja Murrayja, svojom drugom pobjedom u susretima s Čilićem prvi put u karijeri osigurao je mjesto u polufinalu turnira iz Masters 1000 serije. Ramos-Vinolas je iskoristio sve slabosti u igri našeg tenisača, koji je samo u završnici drugog i početkom trećeg seta bio blizu razine iz mečeva koje je odigrao protiv Jeremyja Chardyja i Tomaša Berdycha na putu do četvrtfinala.

Ramos-Vinolas je s dva breaka za 39 minuta došao do prvog seta. Čilić je do prve prilike za break došao u drugom gemu drugog seta, ali ju nije iskoristio. Za razliku od njega, Španjolac je u sedmom gemu ponovno iskoristio svoju priliku i došao do prednosti. Na 5:4 je Ramos-Vinolas servirao za pobjedu, ali je ostao bez meč-lopte. Čilić je odigrao najbolji gem do tog trenutka te nizom od četiri poena najavio mogućnost preokreta.

Pri vodstvu 6:5 Međugorac je došao do set-lopte, no Španjolac je odigrao vrlo hrabro i agresivno te se izvukao i nizom od tri poena izborio tie-break. Odlučujuća igra je bila vjerna preslika događaja u drugom setu. Ramos-Vinolas je poveo 5-3, ali je Čilić nanizao četiri poena i odveo meč u treći set.

To nije bio kraj zapleta. Čilić je treći set otvorio breakom, a kod 2:0 imao priliku i drugi put zaredom slomiti servis Španjolca. Propuštena prilika odvela je najboljeg hrvatskog tenisača u potpuno krivom smjeru. Čilić više nije došao do gem-lopte. Ramos-Vinolas je nanizao šest gemova, a meč je nakon dva sata i 32 minute završio trećom dvostrukom pogreškom Čilića.

Konačna statistika pokazala je čak 57 neforsiranih pogrešaka hrvatskog tenisača, čak 29 više nego što ih je napravio njegov suparnik. To je glavni razlog zašto je Čilić samo ponovio dosadašnji najbolji rezultat u Monte Carlu, ostvaren prije dvije godine, a ne otišao barem korak dalje, s velikom prilikom da se nađe i u finalu. Naime, Ramos-Vinolas u polufinalu čeka pobjednika dvoboja Francuza Lucasa Pouillea i Urugvajca Pabla Cuevasa.