Dežela slavi gol za povijest! Marbor ušao u Ligu prvaka golom kako je planirala Rijeka

•

Uz Olympiacos, u utorak su se u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka još plasirali Celtic, Napoli, Sevilla i Maribor.

Posebno zanimljivo je bilo i u Mariboru gdje je slovenski prvak golom Vilera u 15. minuti svladao Hapoel iz beer Sheve sa 1:0 i tako se plasirao u Ligu prvaka zbog pogotka u gostima jer je prvi susret prije šest dana završio pobjedom izraelskog sastava od 2:1.

Bivša momčad Matjaža Keka iskoristila je status nositelja i povoljan ždrijeb te minimalnom pobjedom u Ljudskom vrtu po treći put u povijesti kluba izborila elitno natjecanje.

Upravo je takav scenarij (1:0) na Rujevici priželjkivala i Rijeka, ali nažalost, večeras se pjesme Ligi prvaka pjevaju samo u Sloveniji (Rijeka je izgubila 1:0), dok će hrvatski prvak na povijesni uspjeh morati pričekati neku drugu priliku.

Pogledajte gol koji u utorak navečer slavi cijela Dežela.

MARIBOR VS HAPOEL BEER SHEVA 1-0 MITJA VILER… by videosansebastian

Celtic je potvrdio svoje sudjelovanje u natjecanju po skupinama u Astani. Nakon što je škotski prvak prije šest dana na svom terenu svladao kazahstanskog sa 5-0, uzvrat je bio formalnost, a Astana je ostvarila utješnu pobjedu od 4-3 (1-1).

stana je povela autogolom Ajera (26-ag), na 1-1 poravnao je Sinclair (34) da bi početkom drugog poluvremena domaći sastav postigao tri pogotka i stigao do prednosti od 4-1 zahvaljujući Mužikovu (48) i Twumasiju (49, 69). Ipak, Celtic je do kraja susreta smanjio na 4-3 pogocima Ntchama (80) i Griffithsa (90).

Marin Tomasov odigrao je prvo poluvrijeme za Astanu.

Napoli je s dvije pobjede od po 2-0 i ukupnih 4-0 izbacio Nicu. Nakon pobjede na svom San Paolu u prvoj utakmici, Napolitanci su bili bolji i na Azurnoj obali pogocima Callejona (48) i Insignea (89). Marko Rog igrao je za Napoli od 71. minute, dok Ivan Strinić nije bio niti na klupi.

Sevilla je teže od očekivanog izbacila turski Istanbul Basaksehir s ukupnih 4-3. Nakon što je španjolski predstavnik u prvoj utakmici slavio sa 2-1, u uzvratnu na Sanchez Pizjuanu gosti su poveli preko Elije (17), izjednačio je Escudero (52),  a kada je Ben Yedder (75) doveo Sevillu u vodstvo činilo se da je pitanje ukupnog pobjednika riješeno. Ipak, Višća (83) je izjednačio na 2-2 i doveo turski sastav na jedan pogodak od prolaska. Ipak, nisu ga uspjeli i postići.