DINAMO- AALBORG 0:2 Nakon 20 promašaja nisu ni zaslužili prolaz

kolovoz 7, 2014 maxportal
Share Button

Dinamo je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka doživio 2:0 poraz na Maksimiru i tako će natjecanje nastaviti u play-offu Europske lige. Modri su odigrali dobru utakmicu i bili puno bolja momčad od danskog prvaka čiji je vratar Larsen branio fantastično, a s druge strane Jacobsen je kaznio silne promašaje.

Dinamo je odlično krenuo u utakmicu protiv Aalborga. Kako je trener Modrih Zoran Mamić i najavio – Dinamo ne zna igra defenzivno. Modri su od samog početka zagospodarili terenom, bili rastrčani, dominirali i odlično radili reposjed; vraćali loptu nakon što su je izgubili. Aalborg je, pak, još jednom pokazao da je čvrsta momčad koju nije lako probiti.

Dinamo napadao AAlborg zabio

Modri su kružili oko obrane gostiju, a prave prijetnje bile su udarci izvana. Tako je u 14. minuti odličnu imaoMarcelo Brozović koji je pucao s 20-tak metara, ali vratar Larsen je upisao, kako se kasnije pokazalo, prvu u nizu sjajnih obrana. Dinamo je igrao, Aalborg se branio, a Larsen hvatao sve pokušaje Modrih. U 23. minutiMachado je pucao pod prečku, nešto kasnije Thelander izbija ispred Čopa, a akcije Dinama se nižu iz minute u minutu.

Nakon otprilike pola sata igre Aalborg se oslobodio pritiska Modrih, maknuli su igru od svojeg gola i u 36. minuti iz prvog ozbiljnijeg prelaska centra – poveli. Gosti su u sredini napravili višak, Mathiasen je projurio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio u sredinu gdje Jacobsenu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Pogodak je uzdrmao Modre, ali brzo je došao odmor i u nastavak je opet krenuo odlični Dinama; dapače, Modri su igrali još bolje nego u prvom dijelu. Istina, prvi su zaprijetili gosti kada je Petersen potegnuo iz voleja s nekoliko metara poslije gužve, ali sljedećih 20-tak minuta Dinamo je stvorio niz odličnih prilika i samo su (ne)sreća i fantastični Larsen spasili goste.

Počelo je udarcem Machada, slijedio je onaj Antolića, a u 60. minuti Larsen izvrsno brani pokušaj Čopa s vrha kaznenog prostora. Prilike su se nizale iz minute u minutu: pucao je Pivarić u 64., a tri minute kasnije Larsen upisuje još jednu fantastičnu obranu. Machado se riješio svog čuvara, sa 12-13 metara pogodio sami kut, ali golman gostiju vršcima prstiju “vadi” loptu iz kuta. Samo minutu kasnije Pivarić ubacuje, Soudani skače i puca glavom, no opet pored gola.

Pjaca promašio meč loptu

Slično kao u prvom dijelu, Aalborgu je trebalo malo prostora za prijetnju pa je tako u 70. minuti Jacobsen imao čisti udarac s desetak metara, ali odlazi pored gola. Dinamo je nastavio pritiskati, pucao je Soudani preko gola, Machado u prvi kut, a onda u 85. minuti Pjaca ima match loptu. Čop je sjajno prošao svog igrača, ušao u kazneni prostor i nesebično na drugoj stativi idealno poslužio Pjacu čiji udarac sa sedam-osam metara ide pored vratnice.

Nakon toga promašaja, naravno i svih ranije, po tko zna koji puta se potvrdilo da silni promašaji ne mogu proći nekažnjeno. To se dogodilo samo minutu kasnije, Jacobsen se lako oslobodio za udarac i snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 2:0 i poslao Aalborg u play-off.

Modri su, očekivano, bili razočarani ishodom, ali koliko god stanje na semaforu pokazivalo drugačije – Dinamo nije odigrao lošu utakmicu; dapače. Naravno, u ovoj fazi natjecanja dojam je u drugom planu, ali kada prođe logični žal jer Modri imaju osjećaj da su bolja momčad od Aalborga – Dinamo može ove jeseni napraviti još puno lijepih stvari.

Zoran Mamić: Ako iz 20 udaraca ne zabiješ gol ne zaslužuješ prolaz

– Čestitke Aalborgu na prolazu u play-off Lige prvaka. Teško mi je nešto suvislo reći ovako brzo nakon utakmice – rekao je trener za početak pa krenuo analizirati utakmicu: – Prvih 30  minuta smo igrali jako dobro, kontrolirali utakmicu i imali prilike tako da ništa nije bilo upitno. Prvi puta kada su prešli centar su zabili pogodak. U nastavku smo opet bili dobri, stvorili niz prilika, ali kada iz 20-tak udaraca ne zabiješ gol – ne zaslužuješ prolaz

Osjećaji su nakon poraza očekivani:

– Užasno sam tužan i razočaran jer igračima ne mogu ništa prigovoriti; osim završnice. Htjeli su, borili su se, trčali, bili agresivni i ispunjavali većinu zadataka koje smo pred njih stavili, ali nisu zabili gol. Nogomet se igra za golove, oni su zabili dva i prošli su dalje. Sreća? Ima svega pomalo: sreća, znanje, lucidnost… Kažem, igračima nemam što prigovoriti. To se u sportu događa, ali kada ne zabiješ onda nisi niti zaslužio.

Dinamo je dominirao pola sata na početku susreta:

– Oni su dobra ekipa i nitko ne može ne dopustiti takvom protivniku određene dobre faze u igri. Imali su par minuta koje su iskoristili na najbolji način. U dvije utakmice smo tri poluvremena bili bolja momčad, ali kažem: kada ne zabiješ golove onda ne ideš dalje. Tako je to u nogometu.

Dinamo će natjecanje nastaviti u play-offu Europske lige, a protivnika će saznati u petak.