Dinamo pobjedom protiv Karpatyja najavio Superkup protiv Rijeke na Kantridi

srpanj 5, 2014 maxportal
Share Button

Dinamo je u posljednjoj utakmici uoči početka sezone odigrao najboljih 90 minuta u Sloveniji i došao do zaslužene pobjede! Modri su cijelu utakmicu bili dominantna momčad i diktirali su ritam igre, a pogotke za pobjedu zabili su Duje Čop Marcelo Brozović.

Dinamo je u svoju posljednju pripremnu utakmicu krenuo s “novim” veznom redom u kojem su od početka ispred Ademija bili Andrijašević Machado, a svoje prve minute u dresu novog kluba upisao je i vratar Eduardo. Od samog početka se vidjelo kako su Modri svježiji nego u prve dvije utakmice, protok lopte je bio brži i precizniji, a bilo je i manje pogrešaka u predaji.

Još jednom je razigran bio Antolić koji je kreirao nekoliko opasnih situacija, a svakako je najopasniji pokušaj bio onaj u 22. minuti koji su branič i vratar Karpatyja zajedno skrenuli u prečku. Svoju najbolju predstavu u dresu Modrih odigrao je Machado koji je dijelio duge lopte suigračima, a nekoliko puta i sam opasno pucao, no Mysak je u 30. minuti sjajno obranio njegov udarac.

Modri se vraćaju kući

Iako je prvotni plan bio da se momčad sa slovenskog dijela priprema u Zagreb vrati u nedjelju povratak je pomaknut za dan odnosno večer ranije. Modri su, tako, nakon utakmice protiv Karpatyja krenuli prema Zagrebu.

Dinamo je dominirao i kontrolirao ritam igre, ali “gosti” su bili ti koji su imali sjajnu priliku u 33. minuti.Ksjonz je iskoristio rupu koja se otvorila u obrani Modrih, krenuo sam prema Eduardu kojeg je zaobišao, ali iza našeg vratara se vratio kapetanLeko i na gol crti izbio loptu! Sjajna reakcija Leke spasila je siguran pogodak, a nešto kasnije Dinamo je zasluženo poveo.

U 39. minuti Sigali je lijepim klizećim startom pokupio loptu na sredini, Leko krasnom dugom loptom u kaznenom prostoru našao utrčalog Andrijaševića koji je daje Čopu, a ovaj kroz noge vratara trese mrežu. Lijepa akcija za zasluženo vodstvo Modrih!

Dinamo je u nastavak utakmice ušao s nekoliko izmjena. Umjesto Leke Pinto, Pivarića je zamijenio Ibanez, Andrijaševića Gonzalo, Fiolić je zaigrao umjesto Pjace, a Machada za  zamijenio odlični Ćorić.

Modri su i dalje bili dominantni i diktirali ritam igre, ali ni  Karpaty nije bio bez prilika. U 61. minuti je Vasin  krenuo sam prema Eduardu koji sjajnom reakcijom brani njegov udarac, a potom  Pinto izbija loptu u korner.

Dinamo je brzo odgovorio udarcem Radonjića s ruba kaznenog prostora, a u 74. minuti i povećao prednost. Radonjić je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepo vidio utrčalog Brozovića te ga uposlio, a ovaj preciznim udarcem lijevom nogom s 12-13 metara šalje loptu u kut. Modri su do kraja imali još nekoliko opasnih situacija, no ostalo je 2:0.

Slovenski dio priprema zaključen je  dobrom igrom i zasluženom pobjedom i modri se zadovoljni  vraćaju u Zagreb.

Dnamo  će prvu službenu utakmicu u sezoni 2014/2015, onu Superkupa, igrati u petak, 11. srpnja, protiv Rijeke na Kantridi, početak je u 20:30 sati.

Prijateljska utakmica, Murska Sobota,

GNK Dinamo – FC Karpaty Lviv 2:0 (1:0)

Dinamo: Eduardo – Leko (od 46. Pinto), Sigali, Šimunović, Pivarić (od 46. Ibanez) – Ademi (od 62. Brozović), Andrijašević (od 46. Gonzalo), Machado (od 46. Ćorić) – Pjaca (o 46. Fiolić), Antolić, Čop (od 62. Radonjić)

Karpaty: Mysak – Habovda, Hitchenko, Balazhic, Miroshnichenko – Ksjonz,  Chachua, Khudobiak – Kopolovets, Martyniuk, Serhijchuk (drugo poluvrijeme: Ilujshenkov – Lobaj, Plastun, Novotrjasov, Bartulović –  Holodiuk, Strashkevych, Puchkovskyy – Ksjonz, Bohashvili, Vasin)

Žuti kartoni: Serhijchuk (40.), Vasin (86.)

Strijelci: 1:0 Čop (39.), 2:0 Brozović (73.)