DINAMO POKAZAO MOĆ: Bjelica debitirao pobjedom, Soudani najbolji strijelac lige

•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama rutinski su pobijedili u posljednjoj utakmici sezone protiv Intera (3-1). Na klupi je debitirao Nenad Bjelica, a Soudani je po prvi put došao do naslova najboljeg strijelca lige sa 17 golova

Na zagrebačkom stadionu okupilo se više od pet tisuća ljudi. Na tribinama nije bilo Bad Blue Boysa pa je sjeverna tribina bila popunjena s tek Dinamovih pedesetak navijača. Svečane su lože, pak, bile prepune.

Motiviran i raspoložen, Dinamo je već s prvom minutom utakmice zagospodario travnjakom. Dominantno je pritiskao te domišljato ograničavao kreirao i redao prigodu za prigodom. Također, ograničavao je radijus Interova kretanja.

Soudani najbolji strijalac Lige

U 21. minuti oplodio je svoju igru pogotkom Soudanija. Pogotkom, inače 17. prvenstvenim, Alžirac se prometnuo u najučinkovitijeg strijelca hrvatske lige.

Uz nekoliko opasnijih ubačaja, Dinamo je povećao vodstvo u 40. minuti. Nakon poveće gužve u Interovu šesnaestercu, Gavranović je poentirao za 2:0.

Bez trunka ležernosti, Dinamo je i u drugom poluvremenu općom viktorijom tražio novi pogodak kako bi u stilu ovjerio šampionski naslov.

Inter, sužen i defenzivno orijentiran, tek je na momente znao zaprijetiti. Međutim, u 61. minuti iznova je kapitulirao. Soudani je ponovno dokazao kako je nesebičan u ključnim trenucima pa je asistirao Gavranoviću koji je poentirao za 3:0.

Dinamova dominacija – vidljiva kroz mnogobrojne prilike – nastavila se do konca utakmice. Većim posjedom lopte Dinamo je rutinski utakmicu privodio završetku.

Zahvaljujući autogolu Ademija, Inter je u 89. minuti smanjio rezultat i pokvario Dinamovu naočigled inspirativnu večer.

U ozračju korektnosti, glavni arbitar ogleda Bruno Marić (Daruvar) – kojem su u svojstvu pomoćnih linijskih sudaca asistirali Nikola Kečkiš (Virovitica) i Goran Loparac (Sladojevci) – utakmicu je odsudio bez većih poteškoća te nije posezao za žutim i crvenim kartonima.

Pozicioniran na liderskoj poziciji sa 73 boda, Dinamo je po svršetku susreta započeo sa slavljem šampionske titule. Inter je, pak, sezonu okončao na sedmom mjestu s 43 boda.