DINAMO PROŠAO RUMUNJE: Želimo Partizan, da napokon napunimo Maksimir – video

kolovoz 29, 2014 maxportal
Share Button

Dinamo je pred više od 10 tisuća navijača odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu, dominirali cijeli susret te poveli pogotkom Duje Čopa da bi Domagoj Antolić u zadnjim sekundama utakmice zabio za 2:1.Dinamo je uspio i u Maksimiru potvrditi pobjedu iz Rumunjske (3:1) protiv Petrolula, koji je u Zagrebu pokazao da je bolja momčad od danskog Aalborga, koji je hrvatskog prvaka izbacio iz Lige prvaka. Zagrepčani su zasluženo slavili sjajnim potezom Antolića u petoj minuti sudačke nadoknade, koji je postigao jedan od najljepših pogodaka pretkola.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Petrolul već u sedmoj minuti, napadač Tamuz je pogodio vratnicu, a veteran Mutu nije uspio odbijenu loptu sprovesti u mrežu. U 22. minuti Dinamo je došao do vodstva, a strijelac je bio Čop. On je izbjegao zaleđe, prihvatio dodavanje Machada i rutinirano pogodio mrežu pored vratara Cobree.

U 54. minuti udarac Wilsona je prošao tik pored vratnice, iako je napadač Dinama imao bolje postavljenoga Čopa. U 59. minuti stigla je kazna jer je Petrolul izjednačio. Mutu je atraktivno petom asistirao Albinu, koji prebacuje Eduarda.

Taj pogodak je dosta poljuljao samopouzdanje Dinamovih igrača, Petrolul je krenuo u napad po čudo, no izlaskom Mutua, a ulaskom Soudanija u igru zagrebačka momčad se sabrala. U 74. minuti Soudani je propustio veliku priliku riješiti sve dvojbe oko prolaska, no bio je neprecizan, a Alžirčev udarac u 82. minuti je obranio Cobrea.

Dvije minute prije kraja rumunjski vratar je čudesnom intervencijom obranio udarac Ademija iz blizine, a nakon toga je Dinamo imao još nekoliko velikih prilika.

Pred sam kraj utakmice Mamić je u igru uveo mladog Antu Ćorića – gledatelji su to shvatili kao nagradu za izvanrednih pola sata protiv Zagreba, kad se lakše ozlijedio – a on je to vratio na najbolji mogući način. Pokazao je raskoš nogometnog talenta, donio dodatnu dinamiku Dinamovoj igri što je rezultiralo golom u petoj minuti sudačke nadoknade. Antolić je izdržao nekoliko duela, oslobodio se za udarac i s ruba kaznenog prostora lijepo zabio za pobjedu.

Dinamo će protivnike u skupini Europske lige saznati već u petak, 29. kolovoza, u 13 sati.

ZORAN  MAMIĆ:

– Čestitke momčadi na zasluženoj pobjedi. Uložili su veliki trud, puno radili i potpuno zasluženo dobili utakmicu, a posebno sam sretan što je publika to prepoznala. Hvala navijačima koji su danas bili, a htio bih reći da ova momčad zaslužuje ovakvu podršku. Upravo zbog toga pozivam sve navijače Dinama  da dođu na utakmice koje dolaze.

Trenere Dinama nije propustio čestitati Rječanima na prolasku u natjecanje po skupinama:

– Čestitao bih i Rijeci, a žao mi je što Split i Hajduk nisu uspjeli napraviti isto. Mislim da je hrvatski nogomet ove sezone odlično zastupljen i možemo biti ponosni.

Na pitanje novinara koga bi želio u skupini Euro lige Mamić se nije konkretno izjasnio:

– Skinuli smo pritisak s leđa i probat ćemo se prezentirati na što bolji način, skupljati bodove i pokušati dosegnuti krajni cilj -proljeće u Europi. Zamislite da na ovu momčad još dođu pravi Soudani i Fernandes?  Bit će tu još puno veselja- najavio je Mamić otkrivši želju svlačionice uoči ždrijeba skupina Europske lige.

-Krajnje je vrijeme da napunimo Maksimir. A Maksimir će napuniti samo ako dođe Partizan.

GNK Dinamo – FC Petrolul 2:1 (1:0)

Suci: Ivan Kruzliak, Tomas Somolani, Tomas Mokos, Petar Kralovic (svi Slovačka)

Gledatelja: 10 212

DINAMO: Eduardo – Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić – Ademi (od 90. Ćorić), Brozović, Machado (od 64. Vukojević) – Wilson (od 71. Soudani), Antolić, Čop

PETROLUL: Cobrea – Alcenat, Gerson, Hoban, Satli – De Lucas (od 74. Nkoyi), Mustivar (od 79. Marinescu) – Texeira, Mutu (od 67. Nepomuceno), Albin – Tamuz

Žuti kartoni: Šimunović (76.), Brozović (87.), Antolić (90.) / De Lucas (36.)

Strijelci: 1:0 Čop (22.), 2:1 Antolić (90.+5) / 1:1 Albin (59.)