DINAMO-ZADAR 5:0 Hat trick Čopa, euro gol Ademija, Ćorić se nameće kao dirigent (video)

kolovoz 3, 2014 maxportal
Share Button

Iako ulazi s klupe,  Ćorić se kao mladi igrač već nameće dao dirigent Dinamove igre.

Dinamo je 3. kolu domaćeg prvenstva upisao treću pobjedu i tako na najbolji mogući način najavio uzvratnu utakmicu Lige prvaka protiv Aalborga. Modri su dominirali cijelu utakmicu protiv Zadra te uz hat-trick Duje Čopa i po pogodak Arijana Ademija Hilala Soudanija došli do uvjerljive 5:0 pobjede!

Dinamu je trebalo 20-tak minuta i nekoliko poluprilika da bi potom u samo četiri minute dva puta svladali vratara Zadra Matkovića. Prvo je u 24. minuti Pinto pucao, Matković odbija do Soudanija čiji udarac skreće na drugu vratnicu gdje je sve odlično pratio Čop i poslao loptu u mrežu.

Samo četiri minute kasnije Dinamo je već vodio 2:0. Ovoga puta nisu trebala tri udarca da lopta završio u mreži; bio je dovoljan jedan, ali vrijedan. Arijan Ademi je natrčao na “rolicu” i iz prve potegnuo s 25 metara te silovitim udarcem poslao loptu u rašlje! Prekrasan euro pogodak današnjeg kapetana Dinama i zaslužen pljesak oko dvije tisuće gledatelja.

Modri su u nastavak utakmice ušli bez izmjena, ali se zato ubrzo promijenio rezultat na semaforu. Pintoje ubacio s desne strane, lopta od bloka vara sve osim Soudanija koji je odlično pratio akciju i glavom efektno prebacio Matkovića za 3:0.

Klupa Modrih je brzo napravila prve izmjene, umjesto Machada i Soudanija u igru ušli Ćorić Wilson; nešto kasnije i Gonçalo umjesto Ademija

Dinamo je nastavio dominirati, napadati i tražiti nove golove. Jako blizu prvog pogotka u dresu Dinama bio je Wilson, ali prvo ga je zaustavio Matković, a potom je njegov pokušaj otišao tik uz vratnicu. S druge strane u 75. minuti iskazao se Ježina koji je lijepo obranio udarac Weitzera.  Njegov kolega na drugoj strani, vratar Zadra Matković, bio je pak potpuno nemoćan u 80. minuti kada su gledatelji vidjeli još jedan prekrasan pogodak. Za 4:0 pogodio je Čop prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca. Preko živog zida pogodio je lijevi gornji kut gola gola Zadra, a da vratar Matković nije ni trepnuo.

Potom je na veliku scenu došao 17-godišnji Ćorić, koji je u par navrata opasno prijetio gostujućoj mreži. Strateg Modrih Ćoriću je ukazao veliko povjerenje. Izvodio je kornere i lijeve i desne strane. Nabacivao je kao Rakitić u Sevilji. Nedostajao je samo Joe Šimunić da neki centaršut pospremi u mrežu. Iako ulazi s klupe,  Ćorić se kao mladi igrač već nameće dao dirigent Dinamove igre. U 89. minuti povukao je napad Dinama, promiješao obranu Zadra, s dvadesetak metara snažno pogodio vratnicu, a odbijenu loptu, za svoj prvi hat-trick ove sezone, u mrežu Zadra pospremio je Duje Čop. Lijepa večer za navijače Dinama u Maksimiru.

Iduću utakmicu Dinamo igra u srijedu protiv Aalborga (Maksimir, 20:45) u  3. pretkolu Lige prvaka.

Stadion Maksimir, Zagreb, 2.8.2014.

MAXtv Prva liga, 3. kolo

GNK Dinamo – NK Zadar 5:0 (2:0)

Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Jerko Crnčić (Vrbovec), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Gledatelja: 2000

Dinamo: Ježina – Pinto, Sigali, Šimunović, Pivarić – Ademi (od 70. Gonçalo), Andrijašević, Machado (od 58. Ćorić) – Soudani (od 58. Wilson), Pjaca, Čop

Zadar: Matković – Ikić, Ješe, Šimurina – Bilaver, Sarić, Weitzer ((od 81. Čirjak), Muić (od 59. Jerbić), Pešić, Viduka – Ivančić (od 66. Šimunac)

Žuti kartoni: Ikić (33.)

Strijelci: 1:0 Čop (24.), 2:0 Ademi (28.), 3:0 Soudani (52.), 4:0 Čop (80.), 5:0 Čop (89.)