Dinamovi juniori pregazili Bayern: Božić i Brekalo zabili im dva gola za 12 minuta

•

Dinamo je nadigrao Bayern i pobjedio 2:1. Josip Brekalo prvo je iznudio kazneni udarac iz kojeg je poentirao Božić, pa i sam zatresao mrežu Bayerna. Crvene kartone zaradili su Pfab i Kalaica.

Juniori Dinama u Münchenu su igrali protiv Bayerna drugo kolo juniorske Lige prvaka. Sudio je Bojan Pandžić iz Švedske.

Mario Cvitanović je danas na klupi ostavio dva važna aduta Amera Gojaka i Davora Lovrena, dok napad domaće momčadi predvodi mladi hrvatski reprezentativac Dominik Martinović.

božić-1a[1]

Ivan Božić prvi je zatresao mrežu Bayerna

U sastavu Bayerna nema ni prvih zvijezda momčadi Gianluce Gaudina, Fabiana Benka i Miloša Pantovića, dok se u početnoj postavi danas našao Felix Götze, mlađi brat mnogo poznatijeg Marija Göztea.

Dinamo je poveo iz prvog opasnijeg napada, već u 5. minuti susreta. Okomit nalet Brekala prekršajem je u kaznenom prostoru zaustavio Dick, a švedski sudac Pandžić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Božić. Dinamo je nastavio napadati, u 13. minuti snažan udarac Olma prohujao je pored vratnice.

Samo pet minuta kasnije bilo je već 2:0.

Akciju za drugi pogodak započeo je Brekalo koji je poslužio Božića, a ovaj loptu produžio za Kneževića. Veznjak Dinama pretvorio se u asistenta, točno odigrao za Brekala koji sa 10-ak metara pogađa za 2:0.

Ubrzo su krenuli problemi za Dinamo. Zbog ozljeda igru su morali napustiti Iharoš i Božić. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela opasno je tukao Strein, no ravno u Šempera.

Početkom drugoga dijela Bayern je ostao s desetoricom igrača. Drugi žuti karton zbog prekršaja Dobio je Pfab, time olakšao modrima put do prve pobjede.

Dinamo je kraj utakmice dočekao sa deset igrača, u 81. minuti zbog druge javne opomene igru je morao napustiti Kalaica.

Bayern je do počasnog pogotka stigao preko Streina u 84. minuti. Mladi napadač izravno je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, preko živog zida matirao Šempera.

Tri minute kasnije veliku je prigodu imao Dani Olmo, ali njegov je udarac obranio Hundertmark, a u sudačkoj nadoknadi modre je spasio – Adrian Šemper koji je ukrotio opasan udarac Dorscha.

Utakmica je završila a na semaforu je pisalo Bayern-Dinamo 1:2. Lijepo vidjeti pa makar se radilo i o juniorima.DINAMO BAYERN