DNJIPRO-HAJDUK 2:1 Zbog hajdučke igre Torcida ih u Splitu dočekala kao pobjednike

kolovoz 21, 2014 maxportal
Share Button

U prvom susretu posljednjeg pretkola Europske lige Hajduk je u Kijevu izgubio od Dnjipra 2.1 ostavši u igri za plasman u natjecanje po skupinama najmasovnijeg europskog kupa.

Hajduk je poveo golom Tina Svena Sušića u 47. minuti, no ukrajinski sastav je do kraja utakmice uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je bivši napadač Hajduka Nikola Kalinić tri minute poslije, a pobjedu Dnjipru donio je Jevgeni Šakov u 88. minuti.

Najbolji igrač utakmice bio je vratar splitskog kluba Lovre Kalinić koji je radio čuda i najzaslužniji je što se Hajduk vraća u Split s minimalnim porazom. Zanimljivo, za Dnjipro su nastupila trojica bivših igrača Hajduka. Kalinić i Ivan Strinić su odradili cijeli susret, a Mladen Bartulović ušao je u igru u 78. minuti.
Hajduk je opasno živio od prve minute utakmice. Dnjipro je već u 35. sekundi imao sjajnu priliku, no udarac Seleznjova odlično je obranio Lovre Kalinić najavivši sjajnu večer. Do kraja prvog dijela ukrajinski sastav je imao još nekoliko odličnih prilika, no Kalinić je držao ‘nulu’. Koliko je Dnjipro bio dominantan najbolje pokazuje i broj od 17 udaraca prema Hajdukovim vratima i osam kornera, a Hajduk je uputio tek dva udarca, no ni jedan u okvir gola. Hajdukovce dočekali navijači u zračnoj luci

U nastavku susreta Hajduk je poveo iz prve prave akcije. Najprije je zicer Maglice obranio Bojko, lopta se odbila do Vršajevića čiji je udarac uspio blokirati Douglas, no nije uspio zadržati loptu. Natrčao je Tino Sven Sušić i s četiri metra zatresao mrežu Ukrajinaca. Nažalost, radost Splićana kratko je trajala. Tri minute poslije izjednačio je Dnjipro i to preko Nikole Kalinića. Bruno Gama je ubacio, Kalinić obranio, a odbijenu loptu je njegov prezimenjak i bivši napadač Hajduka ugurao u mrežu.

Hajduk je do novog vodstva mogao u 67. i 68. minuti, kada je Caktaš imao dvije velike prilike, no Bojko je sjajno reagirao. U 69. minuti je bjeloruski sudac oštetio Hajduk nedosudivši kazneni udarac nakon što je Strinić povukao Maglicu. Umjesto na bijelu točku, Kulbakov je pokazao žuti karton napadaču Hajduka. U 80. minuti Kalinić je još jednom sjajno reagirao obranivši prizeman udarac Zuzulje, no nažalost u 88. minuti je bio nemoćan kod udarca Šakova.

Nogometaši Hajduka sletjeli su noćas u 00:30 u splitsku zračnu luku izravno iz Kijeva. Pri dolasku u Split hajdukovce je dočekalo nekoliko stotina navijača koji su pjesmom i skandiranjem “Ovo je Hajduk!” pozdravili svoje igrače i trenere.

Uzvratni susret je 28. kolovoza na Poljudu.

DNJIPRO – HAJDUK 2:1