DOBAR POSAO U SALZBURGU Raspjevana Armada slavi gol koji jamči spektakl u uzvratu

•

Nogometaši Rijeke odigrali su neodlučeno 1:1 (1:0) u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka protiv Salzburga u Austriji. Uzvrat je za sedam dana u Rijeci.

Pogodak je za Riječane postigao je Mario Gavranović u 30. minuti, dok je strijelac za Salzburg bio He-Chang Hwang u 48. minuti.

Hrvatski prvak je uspio u naumu da ostanu neporaženi u Salzburgu, a postigli su i gol u Red Bull Areni koji im daje prednost pred uzvrat na Rujevici 2. kolovoza.

Riječani su bili bolja i opasnija momčad u prvom dijelu, uspjeli su povesti pogotkom Gavranovića, a odmah na početku drugog dijela su primili gol što je jako poremetilo njihovu igru u nastavku. Srećom, austrijski prvak ipak nije imao snage za potpuni preokret, pa Rijeka ima šansu da za sedam dana osigura playoff Lige prvaka.

Prvu veliku priliku propustio je Rijekin Brazilac Heber čiji je volej udarac s desetak metara jedva zaustavio vratar Walke, a u 24. minuti udarac glavom u padu Župarića nakon kornera prolazi nekoliko centimetara od vratnice.

Nakon dvije propuštene prilike Rijeka je povela u 30. minuti kada je Ristoski preciznim centaršutem pronašao samog Gavranovića, čiji je udarac glavom odsjeo neobranjivo u mreži domaćina. U 35. minuti Sluga je obranio neugodan udarac Japanca Minamina iz daljine, a u istoj minuti Gorgon se nije dobro snašao u dobroj prilici.

No u nastavku je na travnjak istrčao puno agresivniji i rastrčaniji Red Bull. Austrijanci su iznednačili već u trećoj minuti nastavka – Yabo je probio obranu Rijeke i proigrao Južnokorejanca Hwanga, čiji udarac obilazi Slugu i odsjeda u mreži.

Poslije pogotka domaćinu su još više narasla krila, Rijeka je sve teže pratila ritam, pa je u u 60. minuti sjajnom intervencijom Sluga zaustavio udarac Minamima, a u 71. austrijska momčad promašila je najveći zicer. Yabo je izašao pred vratara Rijeke s desne strane i zatim nesebično poslužio Dabbura koji je iz blizine promašio cijela vrata.

Rijeka si takvu neopreznost više nije dozvolila, a u 81. je došla i do najbolje svoje situacije u drugom poluvremenu, bio je to ubačaj iz slobodnjaka, lopta je otišla do Župarića na lijevu stranu iskosa koji sa sedam – osam metara nije pogodio okvir.

Ipak, i ovih 1:1 fenomenalan je rezultat prije uzvrata na Rujevici (2. kolovoza, 20.45 sati). Rijekina bajka o Ligi prvaka i dalje živi, a u slučaju prolaska Red Bulla hrvatski prvoligaš bi si osigurao financijsku injekciju od najmanje 5,6 milijuna eura. I zato nas za tjedan dana očekuje pravi spektakl.