“Bio sam loš”: Đoković objasnio poraz koji je šokirao cijeli svijet

•
  •
  •
  •

NAKON pet setova i pet sati borbe Novak Đoković ispao je s Australian Opena. Izbacio ga je Denis Istomin, 117. tenisač svijeta, rezultatom 7:6, 5:7, 2:6, 7:6, 6:4.

Đoković je čestitao Uzbekistancu i poručio mu da je sretan zbog njega, a isto je ponovio i na konferenciji za novinare.

“Sve čestitke Denisu, jednostavno je bio bolji u odlučujućim trenucima”, rekao je Đoković i pojasnio kako je izgubio meč

“Nisam puno mogao napraviti protiv njega, ali naravno nisam zadovoljan sa svojim nastupom.
Bilo je napetosti, jedan od onih dana kad se ne osjećaš najbolje na terenu, a protivnik s druge strane igra sjajno i nakon četiri i pol sata… To je sport…”

Đoković je izgubio prvi set, a Istomin je i u drugom setu imao dvije vezane set lopte. Ipak, srpski tenisač se izvukao, a zatim lako osvojo treći set za vodstvo 2:1. Činilo se da je meč gotov i da branitelj naslova ide dalje. Istomin se vratio u meč, dobio četvrti set i tie breaku, a u petom sjajnom igrom Đokovića oprostio od Melbourna.

“U trećem setu sam se osjećao odlično, mislio sam da će biti OK, ali meč se nekako okrenuo. U petom setu nisam imao pravu šansu”, priznao je Đoković koji je u Melbourneu branio naslov pobjednika.

MP/Foto:gettyimages