DRAMA NA OTVARANJU SVJETSKOG PRVENSTVA: Hrvatska nakon produžetaka dobila Filipne

kolovoz 30, 2014 maxportal
Share Button

Hrvatska je otvaranju Svjetskog prvenstva u košarci nakon teške i dramatične borbe pobjdila Filipine 81:78 tek nakon produžetaka.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, od 4:4 je serijom 13-0 pobjegla na 17:4. Nakon više od četiri minute posta, u sedmoj minuti prve četvrtine, Filipinci su ipak postigli koš za 17:6.

Nakon prve četvrtine imali smo velikih 23:9, no umjesto da ih dokrajčimo u drugoj četvrtini, ušli smo u jurnjavu s protivnicima, pa je Repeša nakon 26:13 u 13. minuti pozvao minutu odmora.

Slobodnim bacanjima za 28:15 točno na sredini druge četvrtine Ante Tomić prekinuo je naš kratkotrajni post, a onda se nadovezao Damjan Rudež, koji je nakon dva  neuspješna pokušaja napokon dobro naciljao tricu. Dodao je jednu tricu i Luka Babić, poveli smo s 33:19 i činilo se da smo opet uzeli konce u svoje ruke.

No Filipincima su počeli ulaziti šutevi kakve su u prvoj četvrtini promašivali, te su se opet približili, da bi prvo poluvrijeme tricom za 37:31 s istekom vremena zaključio Chan.

Drugo poluvrijeme počelo je ekspresnom tricom Filipinaca, koju je opet pogodio Chan, za 37:34, a tek nakon pune dvije minute igre u nastavku Tomić ubacuje prve poene za Hrvatsku, s poludistance je bio precizan za 39:34.

Uslijedila su Simonove minute, prvo je preveo loptu preko cijelog parketa i ispod koša bio miran, a onda je izpick n rolla asistirao Tomiću za 43:34.

Filipinci nam međutim nisu dali mira, opet nismo uspjeli pobjedći na veću razliku, na Simonovu tricu (48:39) odgovorio je Chan, a nadovezao se dalekometnim šutom krupni Blatche za 48:44. U zadnjoj minutu ušli smo tricom Williama za stvarno minimalnih 52:49, ali u samoj završnici slobodna bacanja Simona i trica sa sirenomMarkote praktički s centra igrališta odveli su nas na ipak mirnijih 57:49.

Ni zadnja četvrtina nije donijela Hrvatsku kakvu smo vidjeli u prvoj četvrtini, točno na polovici dionice Chan je još jednom tricom postavio 64:59, da bi nakon Žorićevog prekršaja u napadu Blatche tricom izjednačio na 64:64. S tri slobodna bacanja nakon Šarićevog prekršaja Chang je donio svojoj momčadi prvo vodstvo, 66:67, a do kraja je ostalo manje od tri minute.

Blatche je donio suparnicima čak i prednost 66:69, no mirni Simon uzvraća tricom za 69:69.. Uslijedio je Šarićev koš (71:69), serija Hrvatske 5-0, ali u samoj završnici William je opet izjednačio (71:71). Filipinci su promašili zadnji napad, pa je utakmica otišla u produžetke.

Hravstka je povela u produžrku, ali i promašila nekoliko napada pa su, nakon  Šarićeve pete osobne i tri slobodna bacanja Filipinci poveli 75:73. Nas u igru vraćaju Tomić za izjednačenje i  Bogdanovića iz slobodnih bacanja za vodstvo.

Bogdanović (24 koša) opet stavlja dva bacanja, ali taj Blatche (28 koševa) ponovono pogađa čudesnu tricu – 79:78! Šest sekundi prije kraja prekršaj na Rudežu koji pogađa oba bacanja za 81:78.

U posljednjem napadu William gađa tricu i promašuje. Hrvatske na SP-u nakon velike i  neočekivane drame.

U nedjelju od 13.30 sati igramo protiv Argentine.