DUNDALK – HAJDUK 0-2 : Blankin brat, 16-godišnji Nikola Vlašić zabio i ušao u povijest! (video)

srpanj 18, 2014 maxportal
Share Button

Hajduk je napravio odličan posao u Irskoj. Nogometaši Igora Tudora pobijedili su Dundalk s 2:0 na Oriel Parku i jednom nogom su praktički u 3. pretkolu Europske lige. Strijelci za “bijele” bili su Caktaš u 9. i Vlašić u 75. minuti susreta. Nikola Vlašić je ovim pogotkom, s nepunih 17 godina, postao najmlađi igrač Hajduka koji je zabio u europskim utakmicama.

Hajduk je dobro otvorio utakmicu. Rani gol u ovakvoj atmosferi uvijek je velik kapital, da malo stiša tribine i da otupi žestinu domaćih igrača koji su pokazali da im je glavna odlika borbenost i trka, ali da nemaju osobito nogometno znanje.

Situaciju kod gola Hajduka u 9. minuti otvorio je Koaussi koji je pronašao Vršajevića na krilu, a ovaj je ubacio u kazneni prostor, gdje se našao Caktaš i odličnom reakcijom glavom pogodio za 1-0.

Hajduk je bolja momčad od Iraca, ali Splićani se ipak nisu nametnuli igrom i posjedom lopte nego su se fokusirali na prijetnje iz polukontri. Posebno nakon postignutog gola kad su domaći svakako željeli anulirati tu prednost Hajduka pa su držali loptu i pokušavali napraviti pritisak. Hajduk je imao šanse preko Gotala koji je pokazao da mu nedostaje realizacija.

U 75. Minuti u Irskoj je ispisana povijest. Nikola Vlašić, brat poznatije sestre Blanke, postao je najmlađi strijelac u povijesti Hajduka! Caktaš i Kouassi su na desnoj strani izigrali domaće, ubacio je Bjelokošćanin, a 16-godišnji Vlašić je s osam metara zakucao loptu u mrežu.

Unatoč porazu domaći navijači bili su zadovoljni, a trener hajduka Tudor o meču kaže:

– Vrlo sam zadovoljan, dobar rezultat za nas. Mislim da je Dundalk odigrao dobru partiju, snažni su, mogu biti nezgodni, igraju nogomet kakav nam je nepoznanica. Ne da su dobri u duelu, nego vrlo dobri! Da, iskoristili smo svoje šanse.

Manje i kraće igralište od bilo kojeg u HNL-u, teren guma, a ne trava:

– Neobična utakmica za nas. Umjetna trava, dimenzije terena dosta manje, vrsta njihova nogometa koja se temelji samo na snazi i duelu i dugim loptama, sve je to napravilo da je Dundalk bio bolji nego rezultat govori, ali s druge strane mi smo imali još šansi.  Naša  kvaliteta je  presudila, bolji smo od njih i uvjeren sam da će u Splitu biti još bolja naša predstava! Ovdje je bilo teško igrati.

Rečenica o Vlašiću?

– Drago mi je zbog njegova gola-, kratak je bio Tudor. A šta kaže mali Vlašić?

– Ostvario mi se san, drago mi je. Sretan sam, žurim u autobus, vidimo se na aerodromu.

Vlašić je bio više nego zapažen u prvoj službenoj utakmici za Hajduk. Prodoran i opasan već sad je adut za početnu postavu iako je ovdje uskočio zbog Sušićeve ozljede. Igrač utakmice je Mijo Caktaš.