Džeko i društvo namučili Argentinu

lipanj 16, 2014 maxportal
Share Button

SUŠIĆ: S ovakvom igrom prolazimo dalje

Nogometna reprezentacija BiH izgubila je od favorizirane Argentine sa 2:1 u prvom meču skupine F na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Zmajevi su pokazali da se radi o reprezentaciji kojoj jest mjesto na najvećem nogometnom turniru na planeti. Da je malo više sportske sreće BiH je mogla do boda u  premijernom nastupu na svjetskom prvenstvu.

Već u trećoj minuti BiH je primila gol i bio je najbrži autogol na svjetskim prvenstvima. Kolašinac je nesretno i nespretno  skrenuo loptu u vlastiti gol nakon centaršuta Messija.  Međutim, Sušićevi izabranici se nisu predavali što pokazuje i statistika sa naših 15-10 argentinskih udaraca u okvir gola.

Poslije vrlo dobrih šansi Džeke i Lulića otišlo se na odmor. U nastavku je Argentina ušla mnogo ofanzivnije. U igru je ušao i Higuain, sjajni napadač Napolija. Incijativa Sabelline ekipe se isplatila kada je Lionel Messi u 65. minuti postigao svoj tek drugi gol na prvenstvima svijeta. U tim momentima bh. igrači su izgledali izgubljeno,  igra  se raspala. Međutim novi igrači koje je uveo Šušić   – Višće, Ibišević i Medunjanin – BiH je  ponovno uspostavila ravnotežu na  terenu.

Upravo je Ibišević, na asistenciju Lulića, postigao pogodak  za konačnih 2.1 za Argentinu.

Sušić: Za prolaz će nam trebati šest bodova

Iako nije djelovao previše sretno poslije utakmice s Argentinom izbornik Safet Sušić je  izjavio da ne osjeća razočarenje što njegov tim nije uspio napraviti nešto više  od časnog poraza.

” Zadovoljan sam onim što sam vidio na terenu, ali smo imali nesreću da primimo takav gol. Da nismo primili takav prvi gol, možda bi bilo drugačije”,  rekao je Sušić.

“Igračima sam rekao da možemo i izgubiti, jer je to i logično, ali ne velikim rezultatom. Bit će važne utakmice protiv direktnih kandidata za drugo mjesto. Trebat će nam šest bodova, a  možda budu dovoljna i četiri”, kazao je bh. izbornik.

Na pitanja može li se nakon ovako dobrog nastupa protiv Argentine BiH smatrati favoritom protiv Nigerije i Irana, Sušić kaže:

“Dio odgovora na to pitanje mogla bi dati njihova međusobna utakmica danas. Šta ako Iran i Nigerija igraju neriješeno? Onda Nigerija nema izbora nego da nas pokuša pobijediti, a to ćemo morati i mi. Sve zavisi od tog susreta, ali ja se samo nadam da će Argentina dobiti sve susrete i pustiti ostale ekipe da između sebe odluče ko zaslužuje biti drugi.”

Osvrnuo se selektor Sušić na kraju na Argentinu i Messija.

“Jedno je gledati Argentinu, a drugo igrati protiv nje. Oni imaju jednog igrača od kojeg strahujete gdje god primi loptu jer vam može zabiti i sa centra”.