FEŠTA u SAD-u: Manchester United pred rekordnim brojem gledatelja pobijedio Real Madrid (video)

kolovoz 3, 2014 maxportal
Share Button
U Michigenu je sinoć ispisana povijest američkog nogometa.  Precizni Amerikanci obavijestili su da je 109.318 obožavatelja na Michigan Stadionu, poznatijem kao The Big House, gledalo susret International Champions Cupa između dva najpoznatija svjetska kluba.
Susret je na kraju posve zasluženo pripao Manchester Unitedu rezultatom 3:1, ponajviše zahvaljujući odličnoj igri Crvenih vragova u prvom poluvremenu. Real je nastupio bez nekolicine prvotimaca, Luka Modrić je bio u početnoj postavi i ostao na travnjaku do kraja, ali nije odigrao utakmicu za pamćenje.

United je dovodstva došao u 21. minuti nakon sjajne momčadske akcije u kojoj je sudjelovalo pet igrača, a strijelac je bio Ashley Young.

Šest minuta kasnije, gotovo iz prvog Realovog izleta u šesnaesterac Uniteda, madridski klub izjednačio.  Bale je prevario Keanea, branič Uniteda ga je srušio i skrivio kazneni udarac. Velšanin je bio siguran izvođač za 1:1.

Bale je bio najistaknutiji pojedinac u redovima Reala, u 35. minuti je prelijepim škaricama zaprijetio Davidu De Gei, no Španjolac je ostao priseban i sačuvao svoju mrežu.

Na poluvrijeme se, ipak, otišlo vodstvom Uniteda. Opet je u glavnoj ulozi bio preporođeni Ashley Young. Ubacio je loptu u kazneni prostor, Rooney je promašio i tako prevario Casillasa za 2:1 Uniteda.

Nekoliko izmjena na poluvremenu narušilo je ritam utakmice. U 56. minuti  Bale je iz slobodnog udarca pogodio je vratnicu. Uz ogromne ovacije prepunog stadiona u igru je u 74. minuti napokon ušao i Cristiano Ronaldo, no Real nije uspio zbivanja na terenu okrenuti u svoju korist.

United je češće prijetio, u dva navrata Javier Hernandez je došao nadomak pogotku, a trud mu se isplatio iz trećeg pokušaja u 80. minuti. Sjajno je Meksikanca primijetio Shinji Kagawa i prebacio Pepea, a Chicharito glavom postavio konačnih 3:1.

United je ovom pobjedom izborio vrh ljestvice u skupini A i kao neporažen ide u finale International Champions Cupa, a tamo ga čeka najveći engleski rival Liverpool koji je i prije posljednje utakmice protiv Milan osigurao prvo mjesto u skupini B.