HAJDUK -DUNDALK 1:2 Poljud pljeskao Ircima, zviždao Hajduku

srpanj 25, 2014 maxportal
Share Button

Nakon 2:0 u Irskoj, “bijeli” su na Poljudu od Dundalka izgubili sa 2:1 i tako s ukupnih 3:2 osigurali susret s kazahtanskim Skhakter Karagandyjem u 3. pretkolu. Hajduk se panično branio posljednjih 2o minuta, drhtali su do posljednje sekunde kako bi izborio prolaz u 3. pretkolo Europske lige.

A krenulo je odlično. Momčad Igora Tudora u 25. minuti je pred oko 14 tisuća navijača povela golom Kouassija na fantastičnu asistenciju petom Bencuna koji je Bjelokošćaninu produžio loptu iza leđa irske obrane, a ovaj iskosa poentirao za vodstvo. Ukupnih 3:0 činilo se nedostižnim za hrabre, ali nogometno limitirane, Irce.  Ali, samo mali pad koncentracije i primljeni gol u 66. minuti (Hoban nakon greške Jozinovića) bio je dovoljan da se u redove “bijelih” uvuče panika, a sve je kulminiralo osam minuta kasnije kada je svježi Byrne sa šest metara zabio za 2:1. Na koncu su “bijeli” strahovali do posljednje sekunde, posebno je stresan bio korner u 93. minuti kada je nakon ubačaja Meenena, golman Hajduka Stipica odletio u prazno, no lopta je  završila u gol-autu. Hajduk je spretno i sretno prošao u treće pretkolo Europske lige.

Reakciju publike na Poljuda najbolje će dočarati završne scene  utakmice. Dok su hajdukovci napuštali i pokušali pozdraviti navijači, oni su im zviždali, a čitav je Poljud na odlasku od srca za zapljeskao hrabrim Ircima.

Poslije dramatične završnice utakmice s Dundalkom, trener Hajduka Igor Tudor nije bježao od samokritike, ali je obećao da se takva igra neće ponoviti u nedjelju protiv Rijeke. Irski Dundalk pobijedio je Hajduk 2:1 na Poljudu u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige, a u završnici susreta, kad je stisnuo domaće na njihovu polovicu, jedan gol dijelio ga je da nadoknadi poraz 0:2 u Irskoj od prošlog četvrtka.

Razočarani navijači ispratili su sa zvižducima Hajdukove igrače. Trener Tudor prihvatio je kritike i objasnio što se dogodilo u posljednjih pola sata igre:

“Jedino što je bilo dobro danas su navijanje, dekor i plasman u idući krug. Vidjeli smo sat vremena solidnog Hajduka i pola sata sramotnog Hajduka”, rekao je Tudor na početku konferencije za medije i analizirao tijek susreta poslije izjednačenja Dundalka, kad se nisu sporazumjeli Jozinović i Milović:

“S tom pogreškom se uvukao nemir u igrače i voda je krenula na drugi mlin. Neke njihove kvalitete, koje nisu izvanredne, ali koje postoje, došle su do izražaja. U nas se uvukla nervoza, nesigurnost, pritisak, tako da je bilo neizvjesno do zadnje minute.”

Hajduku slijedi dvoboj s Rijekom, koja je također u četvrtak prošla u treće pretkolo pobjedom u Budimpešti protiv Ferencvarosa. Na Kantridi će navijači vidjeti puno bolje izdanje Hajduka, obećao je Tudor:

“Ovakva se igra neće ponoviti u svakom slučaju. Vidjet ćemo jedan dobar Hajduk u Rijeci. U to nemojte sumnjati.”

Komentirajte kao i prije. Jednostavno se prijavite putem Facebook-a, Gmail-a ili Twittera.