HAJDUK – ŠAHTER 3:0 Hajduk pred punim Poljudom nadoknadio zaostatak i prošao dalje (video)

kolovoz 7, 2014 maxportal
Share Button

Nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali Šahter 3:0 i nadoknadili poraz iz prve utakmice u Kazahstanu (2:4). Bijeli su se plasirali u četvrto, posljednje pretkolo Europske lige.

Strpljivo gradeći napade, misleći pritom i kako ne primiti pogodak, nogometaši Hajduka anulirali su loš rezultat i dojam iz prve utakmice te dokazali da su bolja momčad od Šahtera iz Karagandija.

Da bi ovo mogla biti lijepa splitska noć nagovijestio je već u desetoj minuti Mijo Caktaš kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara, iskosa s lijeve strane, pogodio gredu.

Hajduk je već u 14. minuti prepolovio zaostatak iz prve utakmice zahvaljujući sjajnom potezu Tina Svena Sušića. Primio je loptu na 18 metara, leđima okrenut suparničkim vratima, okrenuo je čuvara i ljevicom precizno pogodio gornji desni kut Šahterovih vrata.

Već u 17. minuti Hajduk je bio blizu drugom pogotku, ali je vratar Šahtera Mokin krajnjim naporom obranio udarac Milića s ruba kaznenog prostora.

U 27. minuti opasno su zaprijetili Kazahstanci. Simčević je izbjegao zaleđe, ali je njegovo ubacivanje s lijeve strane Hajdukov kapetan Maloča uspio blokirati.

Eksploziju slavlja na Poljudu u 36. minuti pokrenuo je Anton Maglica. Sjajno se po desnoj strani probio Avdija Vršajević, ubacio prizemnu loptu na prvu stativu gdje se Maglica ubacio ispred čuvara te spretno gurnuo loptu u mrežu pokraj nemoćnog Mokina.

Nakon što je u prvom poluvremenu Hajduk imao čak 75 posto posjeda lopte, Splićani su u nastavku prepustili inicijativu gostima koji su nekoliko puta opasno zaprijetili, a najbliže pogotku stigli su u 88. minuti. No, sjajno je na udarac Nikole Pokrivača, čija se lopta odbila od jednog Hajdukova igrača, reagirao vratar Hajduka Lovre Kalinića i uspio odbiti loptu u korner.

U 90. minuti Maglica je mogao slomiti sve ambicije gostujuće momčadi, ali je njegov udarac iz neposredne blizine vratar Šahtera Mokin uspio zaustaviti. Što nije uspjelo Maglici, napravio je Sandro Gotal u posljednjoj minuti sudačkog vremena. Iskoristio je otvoren prostor, pretrčao s loptom više od 50 metara i smireno poslao loptu pokraj nemoćnog Mokina i tako potvrdio Hajdukov prolaz u završno pretkolo Europske lige.

HNK HAJDUK – ŠAHTER 3:0

Pred 30.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Chapron iz Francuske.
STRIJELCI: 1:0 Sušić (14), 2:0 Maglica (36), 3:0 Gotal (90+5)
HNK HAJDUK: Kalinić, Vršajević (Vasilj, 73), Maloča, Milović, Milić (Nižić, 65), Anđelković, Caktaš, Sušić, Vlašić (Kouassi, 82), Gotal, Maglica.
ŠAHTER: Mokin, Porivajev (Murtazajev, 53), Džidić, Malij, Maslo (Žangilišbaj, 60), Kirov, Simčević, Vičius, Konisbajev, Pokrivač, Topčagić.

Komentirajte kao i prije. Jednostavno se prijavite putem Facebook-a, Gmail-a ili Twittera.