HRVATSKA POBIJEDILA ARGENTINU 90:85 Šariću izbili 6 zubi, Lafayette dobio potres mozga – video

kolovoz 31, 2014 maxportal
Share Button

Hrvatska je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Španjolskoj s 90:85 pobijedila Argentinu, uz Grčku, najjačeg konkurenta u skupini

KAO i jučer s Filipincima, opet odličan početak Hrvatske, napravili smo Argentincima seriju 12:2 u prve tri minute dvoboja, uključujući dvije trice Krunoslava Simona.
Nocioni je pogodio tricu za 12:7,  uzvratio je Simon svojom već trećom tricom za 15:7, a onda Darijo Šarićpogađa za 17:9. Jedan Tomićev promašaj hvata Šarić i dodaje Bogdanoviću, koji ubacuje novu tricu za najvećih 20:9. Smanjio je Nocioni i nesportsku pogrešku potom je napravio Simon, pa su se suparnici slobodnim bacanjima Nocionija i ubačajem Scole  primaknuli na 20:15.

Uslijedio je pravi festival trica i pokušaja za tricu, pogodio je Bogdanović, uzvratio Herrmann, pa još jednom dalekometnom bombom prvu četvrtinu zaključio Šarić za konačnih 28:20.

Pad u drugoj četvrtini

Početak druge četvrtine donio je pad u hrvatskoj igri, Argentinci su serijom 9-0, koju zaključuje Nocioni košem i Scola jednim pogođenim slobodnim bacanjem, preokrenuli i poveli s 28:29. Bilo je to njihovo jedino vodstvo u prvom poluvremenu. Trica Roka Ukića nakon nešto više od tri minute igre u drugoj dionici igre bili su prvi hrvatski poeni (31:29).

Stabilizirali smo se u igri, četiri uzastopna poena Luke Žorića odvela su nas do vodstva 35:31, ali Luis Scola nam prelako zabija ispod koša. Srećom, Damjan Rudež nakon dva promašaja napokon zabija tricu za 38:33 četiri minute prije poluvremena.

Bogdanović i Simon potom su nas ponovno dvicama odmaknuli na 42:35, ali 21 sekundu do odmora naša prednost smanjena je tricom na 46:44. U zadnjem napadu smo se spetljalii i na stanku otišli sa samo dva koša viška.

Argentinci uporni, ali Hrvatska ne popušta

Početak nastavka donio je nakon ubačaja i slobodnog bacanja Scole tek drugo argentinsko vodstvo na utakmici (46:47), koje odmah tricama poništavaju Lafayette i Bogdanović (52:47).

Argentinci se nisu dali, velika prijetnja je bio Gutierrez, koji je u nekoliko minuta ubacio dvije trice s osam metara, a drugom je smanjio minus Argentine na 56:55.

No ni Hrvatska nije dopuštala suparniku da povede, točno na polovici treće dionice Šarić je tricom odveo svoju ekipu na 61:57. Nakon Scolinog koša i dodatnog bacanja za 64:62 uslijedila je hrvatska serija 9-0 za 73:62, koju je 40 sekundi prije isteka vremena završio Simon s dva pogođena slobodna bacanja. Ukić je zaključio treću četvrtinu ulazom i košem za dvoznamenkastu prednost Hrvatske 75:63 uoči zadnje četvrtine.Šariću izbijeno šest zubi, ali se vratio na parket!

Prvu polovicu zadnje dionice igre nešto bolje je odigrala Argentina, počelo je tricom Safara  i Repešinom minutom odmora kod rezultata 80:73, ali od 83:73 Argentina je do 36. minute smanjila zaostatak na neizvjesnih 85:80.

Srećom isforsirao je u dva uzastopna napada Scola i još je Campazzo promašio šut za tri poena, a kaznio je to na ulasku u 39. minutu Ukić ključnom dalekometnom bombom za 88:80! Nadovazala se na to lijepa akcija za još ljepše polaganje Žorića, pa je minutu i 11 sekundi prije kraja Hrvatska stekla okruglih i nedostižnih 90:80!

Najbolji u hrvatskim redovima bio je Simon s 18 koševa, uz šut 5-10, te četiri skoka i dva dodavanja, Šarić je ostvario 16 koševa i devet skokova, a Bogdanović 16 koševa i sedam skokova. Kod Argentine Luis Scola ostvario je 30 poena i devet skokova.

Oliver Lafayette, novi hrvatski Amerikanac odigrao je sjajno (11 koševa, 9 asistencija), posebice u trećoj četvrtini, no u 38. minuti je morao sjesti na klupu zbog lakšeg potresa mozga nakon nezgodnog pada i udarca glavom o pod.

No, puno lošije prošao je Dario Šarić, koji je dobro čuvao Nocionija (11 koševa), ali je nakon jednog argentinskog lakta ostao bez šest zubi, pa je tražio izmjenu. Na koncu se Dario i takav vratio u igru da bi bio u petorci koja je zapečatila veliku pobjedu nad Argentinom.

Komentirajte kao i prije. Jednostavno se prijavite putem Facebook-a, Gmail-a ili Twittera.