HRVATSKA POBJEDOM OTVORILA EUROBASKET: Mađarska pala teže od očekivanog

•
  •
  •
  •

Hrvatska košarkaška reprezentacija u susretu prvog kola skupine C na Eurobasketu 2017. svladala Mađarsku sa 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5). Hrvatska je do pobjede došla izvrsnom igrom posljednjoj četvrtini.

Bojan Bogdanović s 23 i Dario Šarić s 15 koševa predvodili su Hrvatsku do prve pobjede, dok su Zoltan Perl s 12 i David Vojvoda s 11 koševa bili najefikasniji kod Mađarske. Mađari su stvarali velike probleme Hrvatskoj, a pogotovo u skoku – imali su 40 skokova (čak 21 napadački) u odnosu na 29 Hrvatske.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i povela 6:0, ali Mađari su uskoro agresivnom igrom počeli stvarati probleme izabranicima Ace Petrovića. Krajem prve dionice došli su do prvog vodstva 18:15 tricom Adama Hange, svog najboljeg igrača koji je propustio drugo poluvrijeme zbog ozljede.

U drugoj četvrtini igralo se koš na koš, Mađari su se držali u utakmici prije svega zahvaljujući apsolutnoj dominaciji u skoku. Na odmor se ipak otišlo s prednošću Hrvatske 39:36.

U trećoj dionici nastavilo se u istom ritmu, a Hrvatska se uspjela odvojiti tek u zadnjoj četvrtini. U višu brzinu ubacio je Bogdanović koji je dvije minute prije kraja ubacio tricu za +11, najveću prednost u utakmici. Do kraja utakmice Mađarska nije uspjela ugroziti vodstvo i pobjedu Hrvatske.

Kasnije u petak u skupini C još će igrati Španjolska – Crna Gora i Rumunjska – Češka. Hrvatska će u 2. kolu u subotu (19:30 sati) igrati protiv domaćina Rumunjske.

HRVATSKA – MAĐARSKA 67-58 (20-20, 19-16, 13-17, 15-5)
HRVATSKA: Krušlin, Popović 2, Simon 5, Šarić 15, Ukić 6, Žorić, Planinić 6, Bender 2, Buva, Ramljak, Tomas 8, Bogdanović 23
MAĐARSKA: Rujak, Allen 5, Keller 8, Wittmann 2, Hanga 5, Vojvoda 11, Kovacs, Toth, Ferencz 7, Perl 12, Karahodžić, Eilingsfeld 8
ŠUT: Hrvatska 24-47 (51 posto), Mađarska 25-71 (35 posto). ŠUT ZA DVA: Hrvatska 19-28 (68 posto), Mađarska 20-42 (48 posto). TRICA: Hrvatska 5-19 (26 posto), Mađarska 5-29 (17 posto). SLOBODNA BACANJA: Hrvatska 14-15 (93 posto), Mađarska 3-8 (38 posto). SKOK: Hrvatska 29 (24 obrana+5 napad), Mađarska 40 819+21). ASISTENCIJE: Hrvatska 11, Mađarska 12