•
  •
  •
  •

U utakmici osmine finala Svjetskoga rukometnog prvenstva u Kataru, Hrvatska je pobijedila Brazil s 26-25 (13-15).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Marko Kopljar s pet, te Manuel Štrlek i Domagoj Duvnjak sa po četiri gola, dok je Silva zabio pet puta za Brazil.

Hrvatska je vrlo loše odigrala prvo poluvrijeme, promašila je čak četiri sedmerca, te imala devet izgubljenih lopti, a to je za posljedicu imalo rezultatski zaostatak od 13-15.

Početak drugog poluvremena ponudio je mnogo agresivniju igru u obrani, Brazilci u prvih sedam i pol minuta nastavka nisu uspjeli postići pogodak, dok je Hrvatska iz preciznih protunapada napravila seriju od 5-0 kojom je preuzela kontrolu rezultata. Ipak, Brazil se ekspresno vratio, te je bilo neizvjesno do samoga kraja.rukomert

Dvoboj je bio riješen tek kada je Duvnjak pogodio za 26-24 četrdesetak sekundi prije kraja. Brazilci su smanjili i posljednjih 16 sekundi igrali presing po cijelom terenu. Ipak, nisu uspjeli oduzeti loptu i time je odlučena drama u Kataru.

Hrvatska će u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv pobjednika susreta Švedska – Poljska koji je na programu u ponedjeljak.