HRVATSKI DVOBOJ: Ćorić namučio Čilića u borbi za četvrtfinale

•
  •
  •
  •

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Rotterdamu, on je u susretu 2. kola svladao drugog hrvatskog predstavnika Bornu Ćorića sa 6-1, 2-6, 6-4 nakon gotovo dva sata igre. Tako je 19-godišnji Ćorić još uvijek bez pobjede nad Čilićem.

U prethodna dva dvoboja Čilić je dominirao protiv Ćorića izgubivši samo pet gemova u tri odigrana seta, a i početak dvoboja u Rotterdamu je bio na tom tragu. Čilić je za manje od 20 minuta osvojio prvih pet gemova, te u šestoj igri imao čak pet set-lopti s kojima je mogao dobiti prvi set sa 6-0. Ipak, tada je Ćorić počeo bolje servirati i napokon se upisao na semafor. No, time je samo odgodio odluku u prvom setu jer je Čilić u sljedećoj igri sigurno odservirao za 6-1.

U drugom setu je Ćorić nastavio s boljom igrom na svom početnom udarcu i sigurno držao servis do vodstva od 3-2, a tada je kaznio dva neoprezna Čilićeva izlaska na mrežu i osigurao svoje prve dvije “break-lopte” u dvoboju. Čilić je izvukao 15-40 s dva dobra servisa, ali je potom napravio dvije nove pogreške i tako izgubio servis. Odmah u sljedećem gemu Čilić je imao dvije prilike za povratak izgubljenog servisa, no Ćorić se izvukao s dva dobra servisa na “break-lopte”, a potom je još jednom oduzeo servis Čiliću i to bez izgubljenog poena čime je osigurao treći set.

Ključnim se pokazao sedmi gem odlučujućeg seta u kojemu je Čilić oduzeo servis Ćoriću iako je 20-godišnji Zagrepčanin imao čak sedam prilika da on povede sa 4-3. Nakon što ih nije iskoristio, Čilić je stigao do prilike za “break” te je iskoristio drugu loptu za oduzimanje servisa. Do kraja dvoboja Čilić je mogao još jednom oduzeti servis Ćoriću, ali kod vodstva 5-3 nije iskoristio prvu meč-loptu. No, prilikom servisa za meč nije dopustio dodatne komplikacije, poveo je sa 40-15 i iskoristio treću šansu za zaključenje dvoboja.

Za Čilića je ovo tek treća pobjeda u 2017. godini, a u Rotterdamu je prvi puta vezao dvije pobjede. Ćorić je, pak, pobjedom protiv Rusa Karena Hačanova u utorak u 1. kolu stigao do prvog uspjeha u ovoj kalendarskoj godini.

Čilić, koji je u Rotterdamu postavljen za prvog nositelja, u četvrtfinalu će igrati protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.