HRVATSKI OKRŠAJ U NBA LIGI: Šarić dobio Bogdanovića, Bojanu nije pomogao ni učinak sezone

•
  •
  •

Na NBA parketima sinoć je viđen hrvatski okršaj između Philadelphia 76ersa Darija Šarića i Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića.

Slavili su na kraju 76ersi domaću pobjedu sa 121-110, iako je Bogdanović odigrao najučinkovitiju utakmicu sezone. Ubacio je 21 koš za 35 minuta igre, uz 4 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte. Iz igre je gađao 8-14, od čega 2-5 za tricu.

Šarić je s druge strane ubacio 15 koševa (šut iz igre 6-9), uz 6 skokova i 1 asistenciju. Kod 76ersa je Ben Simmons upisao triple-double s 14 koševa, 11 skokova i 11 asistencija, dok je najefikasniji bio Redick s 31 košem, isto koliko je kod Pacersa zabio Oladipo.

Phoenix Sunsi Dragana Bendera poraženi su kod New York Knicksa 120-107. Hrvatski košarkaš je za 26 minuta igre upisao 7 koševa, 5 skokova, 1 asistenciju i blokadu, dok je Knicke s 37 poena vodio Kristaps Porzingis.

Orlando Marija Hezonje kod kuće poražen od Chicago Bullsa sa 105:83, a hrvatski je igrač za poraženi sastav upisao 8 koševa, 3 skoka i 2 asistencije, čime je sjajno iskoristio minutažu.

Ivica Zubac nije zaigrao u domaćoj pobjedi LA Lakersa protiv Brooklyna 124:112, dok je Ante Žižić odigrao 6 minuta u gostujućem slavnju njegovih Cleveland Cavaliersa protiv Indiana Pacersa. Upisao je 2 koša i 1 blokadu.

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je LeBron James koji je upisao 57 koševa, 11 skokova i 7 asistencija uz šut iz igre 23-34.

Bila je ovo najefikasnija utakmica za LeBrona od 3. ožujka 2014. godine kada je zabio 61 poen za Miami protiv Charlotte.

“Osjećao sam da će ući svaki šut koji ispucam”, govorio je LeBron nakon utakmice kojom su Cavaliersi prekinuli crni niz od četiri uzastopna poraza.