•
  •
  •
  •

Hrvatska rukometna reprezentacija u prijateljskoj utakmici slomila je u završnici Crnu Goru ovog petka u Splitu i pobijedila rezultatom 25:22.
Červarova družina sedam dana prije početka Europskog prvenstva uspješno je odradila dvoboj s Crnom Gorom koji je trebao pokazati što ćemo vidjeti protiv Srbije sljedećeg petka.

Iako je utakmica bila i prijateljska, pripremna i humanitarna, bila je na razini natjecateljske jer je bilo očito da su oba izbornika odlučili maksimalno koristiti sve napadačke i obrambene opcije.

Pred punom Spaladium Arenom Hrvatska je kontrolirala utakmicu u prvom poluvremenu i s ugodnih 13:10 otišla na odmor, no u drugom dijelu situacija je zakomplicirana zahvaljujući odličnim obranama gostujućeg golmana Nebojše Simića i u nekoliko navrata Crna Gora imala je priliku izjednačiti rezultat.

Ipak, u posljednjih deset minuta naši su rukometaši uspješno slomili protivnika, povećali prednost i s konačnih 25:22 došli do pobjede.

Ivan Pešić sa svojih sedam obrana u drugom dijelu bio je jedan od ključnih pojedinaca. Najbolji hrvatski strijelac Manuel Štrlek je zabio pet pogodaka, a Domagoj Duvnjak četiri, dok je Vasko Ševaljević je postigao šest golova za goste.

Izbornik ima razloga za zadovoljstvo nekim stvarima, ali reprezentacija je pokazala i slabosti koje će uoči utakmica protiv Srbije, Islanda i Švedske morati popraviti.

Sva sredstva od ovog susreta kojeg je oko 10 tisuća gledatelja namijenjena su Klinici za dječju kirurgiju KBC-a Split, pa je i to bila lijepa gesta hrvatske rukometne reprezentacije.

Europsko prvenstvo počinje 12. siječnja, a naša izabrana vrsta će svoje utakmice u skupini A igrati u Spaladium Areni koja će biti jednako puna kao i ovog petka protiv Crne Gore…

EURO otvaraju Hrvatska i Srbija 12. siječnja u Splitu, a u toj skupini još igraju Danska i Island.

U poluvremenu utakmice proglašeni su i najbolji hrvatski rukometaši i rukometašice u tradicionalnom, 24. izboru Sportskih novosti. Igrač Vardara Luka Cindrić po prvi je puta najbolji hrvatski rukometaš, a naslov najbolje igračice po osmi puta ponijela Andrea Penezić, koja također igra za skopski Vardar.