•
  •
  •
  •

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Poljsku. U odlučujućem susretu naši su rukometaši svladali Norvešku 31:24.

Lov na europsku broncu izbornik Željko Babić počeo je na golu s junakom pobjede nad Poljskom Ivanom Stevanovićem koji je obranom otvorio dvoboj. Prvi gol na utakmici postigao je Marko Mamić.hrvatska[1]

Zabio je s devet metara za vodstvo Hrvatske od 1:0. Sander Sagosen, koji je danas izabran u najbolju momčad prvenstva, zajedno s našim Manuelom Štrlekom, donio je izjednačenje na 1:1. Uslijedila je izjednačena igra s obje strane, igralo se gol za gol. Kod 6:6 Zlatko Horvat nije iskoristio sedmerac.

Zahvaljujući obrani Stevanovića i uspješnim kontrama Hrvatska se odvojila na tri gola prednosti – dva golaMarina Marića i jedan Horvata za vodstvo 9:6 u 17. minuti. Krešimir Kozina postiže gol za 10:6, a sjajni Stevanović sprečava pogodak Norvežana. Velikih pet pogodaka prednosti za Hrvatsku donosi Manuel Štrlek koji pod prekršajem pogađa za veliko vodstvo od 11:6.Uslijedila je mini serija Norvežana, Kent Robin Tonnesen i Magnus Jondal za 8:11.kolinda_, dres, duvnjak

Napadačku krizu Kauboja suparnici nisu uspjeli iskoristiti jer je sjajni Stevanović zaključao vrata, zasad ima pet obrana. Hrvatska ponovo ima pet golova prednosti! Nakon gola Marića, Jakov Gojun je zaradio isključenje, ali zabijamo i igračem manje – Domagoj Duvnjakza 13:8.

Prvo isključenje za Norvežane, dvije minute za Espena Lieja Hansena, i opet norveška serija za 11:14. Marić je bio precizan u samoj završnici poluvremena i Hrvatska na odmor odlazi s četiri pogotka prednosti (15:11).

Na početku drugog dijela naši rukometaši i dalje čuvaju stečenu prednost (16:12), a nova obrana Stevanovića daje krila Hrvatskoj. Međutim, na drugoj se strani razbranio norveški vratar i serijom 3:0 protivnik smanjuje zaostatak na -2 (14:16). Prvim golom Igora Karačića ponovno se vraćamo na tri gola prednosti, 17:14. Norvežani smanjuju zaostatak golom Sagosena u 37. minuti. Uslijedile su minute u kojima su dominirali vratari, a post napadača prekida Kristian Bjornsen koji postiže gol za 16:17. Isti igrač u 40. minuti donosi izjednačenje Norvežanima, 17:17. Nakon pet i pol minuta napokon Horvat zabija za novo vodstvo, 18:17. HRV_NOR2.jpg.688x388_q85_crop_upscale[1]

Dvama golovima Duvnjaka ponovno vodimo s dva prednosti, 20:18 sredinom drugog poluvremena. Slijedeće četiri minute Hrvatska je održavala prednost od dva gola, no golom Joakima HykkerudaNorveška dolazi na minimalni zaostatak 21:22 u 49. minuti. U 51. minuti kod vodstva Hrvatske od 23:21 ostajemo bez Gojuna koji je dobio crveni karton. No Horvat iz sedmerca postiže gol za 24:21 u 51. minuti.

U trenucima kada je Norveška igrala s dva igrača manje, a Hrvatska još odrađivala Gojunovo isključenje, Slišković zabija za 25:21 u 53. minuti. Norvežani su osam minuta bili bez pogotka, a od naših su se u stijelce opet upisuju Karačić, Slišković, Kozina i Horvat s dva gola za velikih 29:22 tri minute do kraja susreta.

Pobjeda je Hrvatskoj osigurala i izravni plasman na Svjetsko prvenstvo u Francusku 2017., dok će Norvežani igrati u kvalifikacijama protiv Slovenije, odlučeno je današnjim ždrijebom u Krakovu.

60′ – KRAJ!!!!!  HRVATSKA JE OSVOJILA BRONČANU MEDALJU.

60′ – Duvnjak za 31:24.

59‘ – Reinkind je još jednom zabio – 30:24.

59‘ – Horvat opet iz sedmerca – 30:23. Na klupi se već slavi.

58′ – Reinkind je smanji, ali sve je gotovo – 29:23.

57′ – Još jednom Horvat – 29:22.

57′ – Uzvratio je Sagosen za 28:22.

56′ – Horvat iz sedmerca – 28:21.

56′ – Slišković zabija izvana, Norveška je slomljena – 27:21.

54′ – I opet brani Stevanović, a Karačić zabija za 26:21. Bronca je blizu.

53′ – Slišković je zabio i opet smo na plus četiri – 25:21.

52′ – Imamo još jednog igrača više, isključen je Overby.

52′ – I još jednom Stevanović, sada brani Sagosenu.

51′ – Isključen je na drugoj strani Tonnesen. Horvat zabija iz sedmerca – 24:21.

51′ – Nažalost, treće isključenje i crveni karton za Gojuna. Ali čudesni Stevanović brani sedmerac Jondalu.

50′ – Erevik je obranio Šebetiću, ali koju sekundu kasnije je to ispravio Horvat – 23:21.

49′ – Hykkerud je još jednom pogodio – 22:21.

48′ – Obranili smo se, a u kontri pogađa Kozina – 22:20.

47′ – Novi sedmerac, ali ovaj put Štrlek nije bio uspješan.

47′ – Hykkerud je zabio za 21:20.

45′ – Kozina je iznudio sedmerac, a Štrlek pogađa – 21:19.

44‘ – Duvnjak sada pogađa izvana, ali opet primamo brzi gol preko Jondala – 20:19.

43′ – Nažalost, Sagosen je ekspresno uzvratio – 19:18.

43‘ – Duvnjak zabija i evo nas na plus dva – 19:17.

42′ – Opet sjajni Stevanović brani Tonnesenu. Nakon toga isključenje Šebetića.

41′ – Horvat s krila i opet smo u prednosti – 18:17.

41′ – Isključenje za Overbyja.

40′ – Opet Bjornsen iz kontre i Norveška je izjednačila – 17:17.

39′ – Na drugoj strani nije uspio pogoditi Marić. Norvežani su to iskoristili, zabio je Bjornsen – 17:16.

39′ – Stevanović je obranio sedmerac Bjornsenu!

37′ – Zabio nam je Sagosen – 17:15.

36′ – Sjajni Stevanović skida udarac Bjornsenu.

35′ – Lakše se diše, pogodio ja Karačić – 17:14.

34‘ – Sada je dvaput u jednom napadu obranio Erevik, a potom pogodio Myrhol – 16:14.

33′ – Pogodio je Sagosen s krila – 16:13.

32′ – Stevanović brani Tonnesenu. Šesta mu je to obrana danas. Na drugoj strani promašio je Duvnjak.

31‘ – Odmah su odgovorili Norvežani, Myrhol za 16:12.

31′ – Odlično je počelo, Horvat za 16:11.

30′ – ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME – HRVATSKA VODI 15:11.

30′ – Gol Marića za 15:11.

29‘ – Jondal je zabio za Norvešku s igračem manje  – 14:11.

29′ – Prvo norveško isključenje – vani je Hansen.

28′ – Hykkerud je uzvratio za Norvešku – 14:10.

28′ – Bomba Sliškovića i opet smo na plus pet – 14:9.

28′ – Na drugoj je strani s crte pogodio Myrhol – 13:9.

27′ – Duvnjak zabija s igračem manje – 13:8.

26′ – Promašio je Kopljar u napadu, a Tonnesen na drugoj strani pogodio vratnicu.

25′ – Drugo isključenje za Gojuna, to nije dobro. Sljedeće isključenje bi značilo i crveni karton.

24‘ – Marić pogađa nakon asistencije Cindrića – 12:8.

23′ – Mala kriza u napadu, ali nova obrana Stevanovića! Babić je pozvao minutu odmora.

22‘ – Gol Jondala i Norveška je na minus tri – 11:8.

21′ – Uzvraća Tonnesen za 11:7.

21′ – Još jedna kontra i gol Štrleka za velikih plus pet – 11:6.

19′ – Nova obrana Stevanovića.

18′ – Briljantan gol Kozine iz ‘odbojke’ – 10:6.

16′ – Još jednom Marić, pa Horvat iz kontre i Hrvatska je na plus tri – 9:6.

15′ – Marić zabio iz kontranapada, pa obrana Stevanovića – 7:6.

15′ – Cindrić je izborio sedmerac, ali Horvat je promašio.

14′ – Uzvraća sada na isti način Jondal – 6:6.

13′ – Štrlek zabija s lijevog krila za novo naše vodstvo – 6:5.

12′ – Bravo za Kopljara, zabio je pod prekršajem za 5:5.

11′ – Opet Hansen i Norveška je u vodstvu – 4:5.

9′ – Novo izjednačenje, strijelac je Hansen – 4:4.

8′ – Vrlo brzo uzvraća Duvnjak za novo vodstvo Hrvatske – 4:3.

8′ – Hansen je donio novo izjednačenje Norveškoj – 3:3.

6′ – Još jedna obrana Stevanovića, odlično je krenuo.

6′ – Štrlek zabija s crte za 3:2.

5′ – Bjornsen dovodi Norvešku u vodstvo, ali odmah uzvraća Duvnjak – 2:2.

3‘ – Sagosen je izjednačio na 1:1.

3′ – Prvo isključenje za Gojuna.

2′ – Mamić dovodi Hrvatsku u vodstvo – 1:0.

1′ – Odlično je krenulo, prva obrana Stevanovića.

1′ – POČELA JE UTAKMICA. SRETNO HRVATSKA!