I navijači Dinama se slažu: Hajduk je oštećen

srpanj 21, 2014 maxportal
Share Button

Igrači Istre: Hajduk je oštećen i žao nam je zbog toga

Haduk i Istra  (1:1) na Poljudu su odigrali još jednu utakmicu nakon koje će se više pričati o suđenju nego o nogometu. Osječki sudac Domagoj Ljubičić  podijelio je sedam žutih kartona u susretu u kojem je Hajduk imao premoć u posjedu lopte, poveo preko  Sandra Gotala, no pogreška u završnici prvog dijela Istri je donijela bod. U drugom poluvremenu Hajduku je poništen pogodak zbog zaleđa, a nije sviran očiti penal nakon prekršaja Grafa na Maglici u 86. minuti utakmice pri rezultatu 1:1. Nakon susreta, čak su i igrači Istre priznali da je to vjerojatno bio prekršaj za najstrožu kaznu.. – Pobrao sam i njega i loptu. Sudac je bio blizu, vidio je tu situaciju. Drago mi je da smo se junački obranili, teško je bilo uzeti bod na Poljudu – kratko je prokomentirao Graf. Bivši igrač Hajduka, danas stoper Istre, Luka Vučko također je na novinarski upit prokomentirao spornu situaciju. – Imam svoje mišljenje o tome, ali sada igram za Istru i zadržat ću ga za sebe. Hajduk je možda oštećen i žao mi je zbog toga, ali Hajduk očito ima problema sa sucima već duže vrijeme, a to nije pitanje za mene – kazao je Vučko . – Hajduk je dominirao, mi smo to očekivali i tako smo se postavili. Promašili su dosta prilika, mi smo uspjeli izjednačiti i očito je da im ne leži naš stil igre – zaključio je stoper Istre. Hajduk je poveo kad je Maglica poslije sjajne akcije uposlio Gotala, koji je uspio zaobići vratara Brkića i poentirati. Bila je to kruna nadmoći domaćih kojih je ponovno jako raspoložen bio mladi Nikola Vlašić. On i Kouassi imali su šanse iz blizine, ali nisu bili precizni. Igra se u prvom dijelu uglavnom odvijala na Istrinoj polovici, no gosti su dočekali svoju priliku u završnici poluvremena. Špehar je bio odlučniji u dvoboju s Maločom, koji pada, a Špehar produžuje do Ivančića koji zabija za izjednačenje. Nakon dvije prilike Špehara, drugo poluvrijeme opet je proteklo u znaku napadačke dominacije Hajduka koja nikako nije uspijevala pronaći dobitnu kombinaciju u zgusnutoj Istrinoj formaciji. Mijo Caktaš je zabio u 67. minuti, ali je poništen zbog zaleđa. Tukli su Maglica, Gotal i Caktaš pored ili preko gola, a Caktaš je iz slobodnog udarca zatresao i stativu. Bradarić je na kraju bio najbliže pogotku u sudačkoj nadoknadi, nakon nekoliko odbijanaca u kaznenom prostoru Istre, no lopta je prohujala nekoliko centimetara pored okvira. Hajduk tako nije uspio pobjedom otvoriti prvenstvenu sezonu. Igrači Hajduka pak nisu bili voljni za izjave nakon utakmice, očito su glave bile još prevruće, a u takvom stanju može se izreći puno toga što je kasnije podložno kojekakvim sankcijama. Inače, suci su u službenom zapisniku nakon utakmice prijavili sportskog direktora “bijelih” Gorana Vučevića koji je imao verbalni okršaj s Ljubičićem, kao i pomoćnog trenera Juricu Vučka. Trener Igor Tudor zbog suspenzije nije mogao voditi ovaj susret, ali će se vratiti u četvrtak protiv Dundalka u drugom pretkolu Europske lige. (maxportal)