KALE GA JE ZABIO: Hrvatska na punom Maksimiru sjajnim golom do važne pobjede

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici skupine I za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji 2018. godine svladala je u Zagrebu Ukrajinu sa 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog gola bio je Nikola Kalinić u 38. minuti odlično se okrenuvši u kaznenom prostoru gostiju nakon lijepe kombinacije Modrića i Rakitića.

Hrvatska je pobijedila Ukrajinu zahvaljujući jednoj genijalnoj akciji Luke Modrića i Ivana Rakitića, koju je efektnim pogotkom okončao Nikola Kalinić.

Igra protiv Ukrajine zasigurno se neće pamtiti, bilo je puno pogrešaka, pogotovu u drugom dijelu i hrvatska reprezentacija sigurno može igrati bolje, no trijumf protiv Ukrajinaca vodi “Vatrene” na korak do SP-a. Pobijeđena je reprezentacija koja nam je najveći konkurent i koja, otkad je vodi Ševčenko, nije izgubila utakmicu.

Bila je to i prva domaća utakmica nakon dvije godine suspenzija s gledateljima na stadionu, a došlo ih je 27.500, koji su napravili lijepo ozračje, bez ijednog izgreda.

Ukrajinski izbornik Andrij Ševčenko utakmicu je započeo s očekivanim sastavom, a Ante Čačić, kome je nekoliko sati ranije produžen ugovor za još dvije godine, ipak se nije usudio izaći s ofenzivnijim sastavom, pa je tako Pjaca ostao na klupi.

Prvu i to veliku šansu na utakmici propustio je u 15. minuti Mandžukić koji je oduzeo loptu, sjurio se u šesnaesterac i pogodio lijevu vratnicu.

U 18. minuti je zaprijetila Ukrajina, a udarac Jarmolenka je Subašić uspio obraniti, da bi u 23. minuti nakon udarca s kuta hrvatski vratar ispustio loptu, a Kučer sa zemlje loptu nije uspio ugurati u nečuvanu mrežu.

U 34. minuti Rakitić je iz blizine poslao loptu daleko iznad grede, a u 38. minuti Hrvatska je povela. Modrić je uputio prizemnu loptu u šesnaesterac, Rakitić je petom produžio do Kalinića, koji se okrenuo i silovitim udarcem pogodio sami lijevi gornji kut.

U drugom dijelu se ništa bitnoga nije događalao sve do 60. minute kada je udarac Kalinića s deset metara glavom bio preslab za Pjatova. Ukrajinci su sve više prijetili hrvatskim vratima, pa je u 78. minuti slobodni udarac Konopljanke Subašić jedva obranio, a Jarmolenko je u nastavku pucao neprecizno, iako je bio u dobroj poziciji.

Vida je u 82. minuti uspio u zadnji trenutak očistiti loptu u našem petercu, a u 88. minuti Modrić je iz solo-prodora uputio opasan šut koji je Pjatov obranio.

U preostale dvije utakmice u našoj skupini Turska je u Antalyji svladala Finsku sa 2:0 dok je Island kao gost u Skadru svladao Kosovo sa 2:1.Na polovici kvalifikacija Hrvatska je vodeća u skupini sa 13 bodova, dok je Ukrajina treća s osam. Drugo mjesto zauzima Island sa 10 bodova, četvrta Turska ima osam, dok su na dnu Finska i Kosovo sa po jednim bodom.

HRVATSKA – UKRAJINA 1-0
Strijelci: 1-0 Kalinić (38)
Pred 27.500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Antonio Lahoz iz Španjolske.
HRVATSKA: Subašić – Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić – Badelj, Modrić – Brozović (Rog, 90+2), Rakitić (Kovačić, 79)- Mandžukić, Kalinić (Kramarić, 87)
UKRAJINA: Pjatov – Butko, Kučer, Ordec, Matvijenko – Stepanenko – Jarmolenko, Kovalenko (Besjedin, 85), Rotan (Sidorčuk, 77), Konopljanka – Kravec (Seleznjov, 59)

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku igrati 11. lipnja na gostovanju kod Islanda u Reykjaviku.