KOVAČ SLAVI USPJEH KARIJERE: Hrvati u finalu srušili Bayern, Ante Rebić dvostruki strijelac – video

•

Velika senzacija u finalu njemačkog Cupa. Klub  Eintracht Frankfurt Nike Kovača s 3:1 iznenađujuće je na Olimpijskom stadionu u Berlinu porazio Bayern München u finalu njemačkog kupa. Pobjedom, začinjenom s dva pogotka hrvatskog reprezentativca.

Ante Rebić odigrao je utakmicu života, s dva gola matirao je Bayern u Berlinu i donio Eintrachtu prvi trofej nakon 30 godina. Niko Kovač tuširao je svoj budući klub, a kako je Rebić djelovao kraj bavarskih braniča neće biti iznenađenje ako i njega povede u München.

Kovač je s Eintracht na Olimpijskom stadionu u svojem rodnom Berlinu osvojio je prvi trenerski trofej. Rebić, kojeg je Kovač vratio u život, odužio mu se na najbolji način, jurio je kao na motoru, zabio za 1:0, pa u 82. pobjednički pogodak na briljantan način.

Hrvati su bili junaci večeri u njemačkoj prijestolnici

Bayern je vjerovao da će nametnuti igru do starta, Lewandowski je iz slobodnog udarca pogodio gredu, ali agresivni Rebić brzo ga je šokirao. U 11. minuti žustro je ušao neopreznom Süleu dok je gradio loptu, gurnuo je do K.P. Boatenga, sjurio se u kontru, Ganac mu je pravodobno vratio, ni Süle, niti još dva igrača Bayerna nisu ga mogli stići i spriječiti, sa 16 metara pogodio je golmanov desni donji kut.

Kovačeva momčad s prednošću dodatno je zbila redova. Eintracht se borio, trčao, nije prezao od prekršaja za žutu karton ili na rubu njega, Rebić je i dalje bio aktivan i opasan, iz rijetkih kontri zadavao je muke obrani, ali jedan udarac Wolfa glavom sve je što su napravili do kraja prvog dijela.

U 53. minuti Bayern je pogodio. Joshua Kimmich je bio asistent, s desne strane je odigrao povratnu loptu, a Lewandowski ju je ljevicom zahvatio kod točke kaznenog udarca i plasirao u vratarev lijevi donji kut.

U 80. minuti Rebić se našao u još jednoj dobro prilici, pucao je s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla kraj desne stative, da bi dvije minute kasnije poentirao ih još jedne kontre, probio se među dvojicom, otresao Hummelsa i plasirao preko Ulreicha.

Bayern je stiskao do kraja, a Frankfurt je zabio preko Gaćinovića i treći za potvrdu golemog slavlja.

Prošle godine Eintracht je u finalu kupa izgubio od Borussije Dortmund s 2-1, a i tada je Rebić bio strijelac.Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa u klupskoj povijesti.