Kraj sjajne serije: Nakon šest pobjeda Petra Martić se oprostila od Wimbledona

•
  •
  •
  •

Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Wimbledona, nakon što je u dvoboju osmine finala izgubila od Slovakinje Magdalene Ribarikove 4:6, 6:2, 3:6 nakon sat i 50 minuta igre.

Martić ima za čim žaliti u Wimbledonu. Igrala je odlično, imala je prilike za proći dalje, ali je u odlučnim trenucima Slovakinja Ribarikova bila uspješnija.

Mladu Splićanku može utješiti podatak kako je ostvarila svoj najbolji rezultat na londonskom turniru nakon što je 2013. stigla do trećeg kola te kako je ovo bio njezin već sedmi meč na turniru, nakon što se do glavnog turnira probila kroz kvalifikacije

Martić je odigrala svoj prvi meč u karijeri protiv Ribarikove, 87. tenisačice na svijetu. Odlično ga je otvorila i već u prvoj igri napravila ‘break’ da bi zatim spasila čak pet prilika Slovakinje za oduzimanje servisa. Ipak, kod rezultata 4:3 Petra je izgubila servis, a zatim je njezina protivnica napravila još jedan ‘break’ i zaključila prvu dionicu igre rezultatom 6:4.

U drugom setu naša tenisačica igrala je sjajno. Odmah je oduzela servis protivnici, a iako se Ribarikova uspjela vratiti i izjednačiti na 2:2, uslijedila je furiozna završnica seta Petre Martić koja je još dvaput napravila ‘break’ i s lakoćom odvela meč u odlučujuću dionicu igre.

Treći set ipak je bio drukčiji i završio je loše. Započeo je različito od prethodna dva, izgubljenim servisom naše igračice, ali odmah je Petra uzvratila. Ipak, kod 3:2 Ribarikova je ponovo došla do ‘breaka’ i zatim zadržala prednost do kraja i s konačnih 6:4, 2:6, 6:3 prošla u četvrtfinale prvi put u karijeri.

Za Martić to je bio treći nastup u osmini finala nekog od četiriju najvećih svjetskih turnira, no sva tri puta je izgubila. Dvaput u Roland Garrosu, 2012. i ove godine te sada u Wimbledonu.