LIGA PRVAKA: Dinamo je imao prilike, Sevilla rutinski slavila na Maksimiru

•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama u 3. kolu skupine H Lige prvaka pretrpjeli su i treći poraz, u Maksimiru su izgubili od Seville sa 0:1 (0:1).

Strijelac jedinog gola bio je Samir Nasri u 37. minuti.

Iako konačni rezultat to ne pokazuje, dojam je kako je aktualni pobjednik Europske lige do pobjede u Zagrebu stigao bez previše muke. Sevilla je u potpunosti kontrolirala utakmicu o čemu svjedoči i statistički podatak o posjedu lopte koja je 73 posto vremena bila u nogama gostujućih igrača koji su potrošili upravo onoliko snage koliko im je bilo potrebno za tri boda.

Trener Dinama Ivajlo Petev u prvoj je utakmici na klupi Plavih u najjačem klupskom nogometnom natjecanju na teren izveo izrazito defenzivnu postavu u kojoj je stopere Benkovića i Kneževića postavio u vezni red i tako pokazao nedvosmislenu namjeru igrati na bod.

“Bunker” Dinama odolijevao je više od pola sata sve dok ga nije “minirao” najbolji igrač na travnjaku, francuski veznjak Nasri. Upravo je on pokrenuo akciju Seville povukavši loptu sa sredine igrališta prije no što ju je gurnuo na desni bok gdje su kombinirali Vietto i Ferreira, a zatim utrčao u peterac gdje je snalažljivo gurnuo loptu pored nemoćnog Livakovića.

Prije no što je stigla u vodstvo Sevilla je imala dvije prilike za pogodak. U 14. minuti Ferrerira je pucao sa 20-ak metara u sam donji lijevi kut, ali Livaković je sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu, dok je u 22. minuti Escudero probio lijevo krilo, ali tada Nasri nije najbolje reagirao na ubačenu loptu na vrh peterca i promašio je veliku priliku.

Niti u nastavku utakmice stanje na terenu se nije mijenjalo, Sevilla je u potpunosti kontrolirala loptu, ali tek sporadično prijetila Dinamovom golu.

Veliku šansu za povećanje prednosti gostiju nije iskoristio Vietto u 59. minuti. Rami je lijepo prebacio posljednju liniju Dinama iza koje je utrčao Vietto koji je potom s pet metara promašio vrata.

Dinamo je tek u posljednjoj četvrtini utakmice odlučio hrabrije krenuti prema suparničkom golu, a takav pristup umalo je bio nagrađen u 75. minuti kada je nakon dobrog ubačaja Fiolića iz kornera Schildenfeld pucao glavom s pet metara malo iznad grede. Nakon još jednog udarca iz kuta u 77. minuti lopta se odbila na 20-ak metara od gola Seville gdje je na nju natrčao Sosa, ali i taj pokušaj je prohujao iznad gola.

U drugom susretu 3. kola ove skupine Juventus je kao gost svladao Lyon sa 1:0 (0:0). Nakon tri kola Dinamo je na dnu skupine bez bodova, dok je Sevilla druga sa sedam, koliko ima i vodeći Juventus, dok je Lyon treći s tri boda.

Sevilla i Dinamo igrat će ponovno u 4. kolu u Sevilli 2. studenoga.