Marin Čilić nakon drame u meču furioznim petim setom izborio četvrto kolo US-opena

•
  •
  •
  •

VIŠE od četiri sata borbe bilo je potrebno Marinu Čiliću za pobjedu nad Kazahstancem Mihailom Kukuškinom i proboj u osminu finala US Opena na kojem brani prošlogodišnji naslov.

Čilić je protiv 56. tenisača svijeta slavio sa 6-7 (5), 7-6 (1), 6-3, 6-7 (3), 6-1 u dvoboju prepunom preokreta i propuštenih prilika. Bio je to njegov 36. meč u pet setova u karijeri i 22. pobjeda u kojoj je, unatoč oscilacijama, pokazao psihološku stabilnost.

Najteži trenutak imao je u drugom setu, kad je Kukuškin vodio 5-3 i servirao za vodstvo od 2-0 u setovima. No, Čilić se vratio u meč, spasio još dvije set-lopte kod 5:6, odlično odigrao tie-break i osvojio drugi set.

Treći se dobio je 6:3  a prednost breaka imao je i u četvrtom setu da bi ga na kraju izgubio u tie-breaku.

U petom setu iskoristio je fizičku iscrpljenost suparnika i velik broj pogrešaka koje je Kukuškin počeo nizati. Nakon četiri sata i šest minuta borbe konačno je mogao proslaviti pobjedu koja ga je po četvrti put u karijeri odvela u drugi tjedan US Opena.

Čilić je čak sedam puta uspio oduzeti servis Kazahstancu, ali je i četiri puta gubio gemove kad je bio na početnom udarcu. Dvoboj je završio s 27 asova, uz 53 % pogođenih prvih servisa i realizaciju od 84 %.

Kako je meč odmicao osjećao sam se sve bolje. Od trećeg seta nadalje imao sam osjećaj da teško mogu izgubiti. Njegovi su udarci vrlo ravni, snažni, dobro se kreće, čvrst je s osnovne crte. Jako mi je teško igrati protiv njega, izjavio je Čilić u kratkom razgovoru za Eurosport neposredno nakon dvoboja.

Branitelja naslova u osmini finala čeka pobjednika dvoboja Španjolca Davida Ferrera i Francuza Jeremyja Chardyja.