Marin Čilić oduševio: Bez izgubljenog seta do osmine finala Wimbledona

•
  •
  •
  •

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u dvoboju 3. kol, Grand Slam turnira Wimbledonu svladao 27-godišnjeg Amerikanca Stevea Johnsona (ATP – 31.) sa 6-4, 7-6 (3), 6-4 za dva sata i 11 minuta igre
Hrvatski tenisač je do drugog wimbledonskog tjedna stigao bez izgubljenog seta, a ovo mu je bila treća pobjeda nad Johnsonom u isto toliko dvoboja.

Naš je tenisač prvi set osigurao ‘breakom’ u desetom gemu prvog seta, realiziravši svoju šestu priliku. Kad je Marin poveo 5-2 u drugom setu, činilo se da Johnson nema nikakvih izgleda za povratak.

Međutim, s nekoliko pogrešaka kada je servirao za vodstvo 2-0 u setovima, Marin je pomogao Johnsonu koji je nanizao tri gema. Marin je propustio tri set-lopte kad je Amerikanac servirao za ‘tie-break’, ali je sve pogreške ispravio odlično odigranim 13. gemom, u kojem je osvojio čak četiri poena na servis suparnika.

Johnson je ranim ‘breakom’ poveo i 2-0 u trećem setu, ali je Čilić odmah vratio izgubljeno i nizom od četiri osvojena gema trasirao put prema pobjedi.

Iako je dvaput gubio gemove na servisu, Marin Čilić je ponovno imao odličnu statistiku na početnom udarcu: 81 % realizacije na prvom i čak 69 % na drugom servisu. Imao je 40 izravnih poena i samo 13 neforsiranih pogrešaka, upola manje od Johnsona (26).

U ponedjeljak, kada su u All England Clubu na rasporedu dvoboji osmine finala, Čilić će igrati protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta, koji je sa 6-4, 7-6 (3), 3-6, 6-3 svladao Japanca Keija Nishikorija.

Marin je protiv Španjolca ostvario dvije pobjede u finalima ATP turnira u Moskvi (2014. i 2015.), a Bautista Agut je slavio prošle godine u dvoboju 3. kola na Australian Openu. Španjolac nikada u karijeri nije prošao osminu finala na Grand Slam turnirima, a Čilić će pokušati četvrtu godinu zaredom izboriti mjesto među osmoricom najboljih u Wimbledonu.