MELBOURNE: Čilić doznao protivnika u finalu, Chung predao Federeru zbog žuljeva

•
  •
  •
  •

Marin Čilić, prvi Hrvat koji se plasirao u finale Australian Opena u pojedinačnoj konkurenciji, očekivano će u nedjeljnom finalu (9.30 sati po hrvatskom vremenu) igrati protiv najboljeg tenisača svih vremena Rogera Federera.

U drugom polufinalnom meču između Rogera Federera i 21-godišnjeg Korejca Hyeona Chunga već je prvi set, koji je Švicarac dobio za 32 minute 6:1, bilo jasno kako ćemo gledati reprizu finala Wimbledona.

U drugom setu Chung je predao meč kod rezultata 5:2 za Federera, a razlog su bolni žuljevi, identična ozljeda s kakvom je Marin Čilić igrao u finalu prošlogodišnjeg Wimbledona protiv Federera (ali je Čilić ipak završio meč).

Meč je trajao svega 104 minute što itekako ide u prilog 36-godišnjem Federeru koji se nije previše umorio uoči još jednog Grand Slam finala.

Nakon što se Čilić plasirao u finale između ostalog je rekao:

‘Imao sam jedno fenomenalno iskustvo u finalu i jedno ne tako dobro, tako da sam iskusio i emocionalni vrhunac i emocionalni pad. Mislim kako će mi to pomoći da ostanem usredotočen na ono što moram učiniti.

Sada imam dva slobodna dana prije finala što je različito od rutine kakvu sam imao tijekom čitavog turnira, ali moram ostati fokusiran i biti mentalno spreman za prvi poen u finalu. Za mene je veliki motiv igrati u finalu i naravno pobijediti. Nadam se da ću doigrati odličan meč s mnogo energije’, kazao je Čilić koji u tom trenutku nije znao da će ga s druge strane opet čekati Roger Federer.

Marinu Čiliću će to biti treće finale na Grand Slam turnirima u kojem će pokušati osvojiti svoj drugi naslov nakon trijumfa na US Openu 2014. godine, kad je na tom putu u polufinalu svladao Federera u tri seta, što mu je jedini trijumf protiv Švicarca u njihovih devet međusobnih dvoboja.

Unatoč toj uvjerljivoj prednosti 36-godišnji Švicarac, koji će u nedjelju igrati u svom 30. Grand Slam finalu i boriti se za 20. trijumf, šesti na Australian Openu, ima vrlo visoko mišljenje o svom suparniku.

‘Vidjeli smo protiv Rafe i Edmunda što može, s koliko samopuzdnja igra. U Wimbledonu je imao istih problema sa žuljevima kao Chung, a uništio me 2014. na US Openu. Sjajan je dečko. Bili smo suigrači na Laver kupu, a čak smo i trenirali za vrijeme odmora na Maldivima. Našli smo se na istom mjestu, tražili s kim ćemo igrati i na kraju završili trenirajući u tropskim uvjetima. Jedva čekam da finale počne’, poručio je Federer nakon polufinalne pobjede.