Messi slomio Arsenal za novi rekord: Pogledajte prvi gol Peteru Cechu u sedam utakmica

•

BARCELONA je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka s 2:0 pobijedila Arsenal i napravila veliki korak prema četvrtfinalu.

Dvostruki strijelac za europskog prvaka bio je Leo Messi (71, 84.pen). Ivan Rakitić odigrao cijeli susret za goste. Barcelona je u tvrdoj utakmici potvrdila da je ipak bolja od Arsenala, koji je držao 0-0 do 71. minute i propustio barem tri prilike za vodstvo, no kazna je stigla u samoj završnici susreta.

U prvom dijelu Barcelona je imala čak 71 posto posjeda lopte, no praktički nije stvorila niti jednu priliku, a niti uputila udarac u okvir gola. Na drugoj strani, u 10. minuti Ramsey je šutirao slabo u vrlo izglednoj prilici, a još bolju je u 22. minuti propustio Oxlade-Chamberlain , koji sa šest metara neometan gađao ravno u vratara Ter Stegena.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Cech brani udarac Neymara u prvoj većoj prilici Katalonaca, a u 60. minuti vratar Barcelone Ter stegen zaustavlja udarac glavom Girouda..

Barcelona je povela u 71. minuti nakon fantastičnog protunapada u izvedbi Barcelonine tri zvijezde – Suarez je produžio do Neymara koji upošljava Messija, a Argentinac u matnoj situaciji ne griješi. Bio je to prvi gol Messija vrataru Cechu u sedmom srazu njih dvojice.

U 77. minuti Suarez pogađa vratnicu, a u 84. minuti Barca je riješila pitanje pobjednika. Novoušli branič Arsenala Flamini ruši Messija u šesnaestercu domaćina, a Argentinac sam izvodi kazneni udarac i pogađa za 2-0 te vjerojatno osigurano četvrtfinale i prije uzvrata.

U ranije odigranim utakmicama PSG je u Parizu pobijedio Chelsea 2-1, Benfica je u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0, Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Gent 3-2, dok je Real Madrid u Rimu pobijedio Romu 2-0.