NOVA SENZACIJA NA EURU: Slovenija pobijedila jednu od najjačih sila svijeta i ostala u igri za polufinale

•
  •
  •
  •

Novo iznenađenje na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj kreirala je reprezentacija Slovenije koja je u sjajnoj utakmici pobijedila Španjolsku 31:26 i dodatno zakomplicirala situaciju u skupini II.

Već otpisana momčad Veselina Vujovića uvjerljivo je pobijedila Španjolce i tako zadržali šanse za prolaz u polufinale. Istodobno su Španjolsku doveli u težak položaj jer sutra mora pobijediti Njemačku da bi ostala u igri za polufinale.

Slovenci su od početka utakmice pokazali da se ne misle predati. Poveli su odmah na početku susreta i nakon izjednačenog prvog dijela na poluvremenu imali 13:12.

Sredinom drugog dijela Slovenci su otišli na četiri razlike, potom i na pet. Držali su Slovenci prednost do 27:20 na ulasku u posljednjih 10 minuta, a onda je uslijedio novi povratak Španjolske.

Dujšebaev, Etrerrios, Figueras i Sole dovode ih na samo tri gola zaostatka, 29:26 četiri minute do kraja, no Slovenci su nošeni publikom u Varaždinu uspjeli obraniti prednost i srušiti Španjolce.

To sada dodatno komplicira rasplet u skupini II, u kojoj je Slovenija zadržala šanse za polufinale. Istina, šanse su na razini teorije, ali postoje.  Uvijet je da Slovenci dobiju Češku, Njemačka i Španjolska odigraju nerješeno, a Makedonija, koja je ozbiljno u igri za polufiinale, ne pobijedi Češku i Dansku.

Večeras u 20 i 30 igraju Makedonija – Češka, a dan poslije na rasporedu je posljednje kolo u kojem se sastaju Slovenija – Češka (16:00);  Makedonija – Danska (18:15) te Njemačka – Španjolska (20:30).