NOVI KRALJ JE ROĐEN: Kolumbijac Rodriges zasjenio Messija i Neymara

lipanj 29, 2014 maxportal
Share Button

U susretu osmine finala SP-a u Brazilu Kolumbija je u Rio de Janeiru pobijedila Urugvaj 2-0 i prvi put u povijesti izborila plasman u četvrtfinale.

Bez kažnjenog Luisa Suareza Urugvaj se nije mogao susprostaviti raspoloženoj Kolumbiji, koju je predvodio dvostruki strijelac James Rodríguez.

Od početka susreta Kolumbija je imala incijativu, ali bez pravih prilika. A onda u 28. minuti bljesak najboljeg kolumbijskog igrača Jamesa Rodrígueza, koji je na 20 metara od gola uštopao loptu prsima i zatim iz okreta volejem opalio pod prečku za 1-0. Urugvaj je bio bez šansi u prvom poluvremenu.

Već početkom drugog dijela, u 50. minuti, Kolumbija je povećala vodstvo na 2-0. Akcija je krenula s desnog boka, Armero je ubacio na drugu vratnicu, a Cuadrado glavom daje povratnu loptu za Jamesa Rodrígueza, koji je posprema u mrežu. Bio mu je to peti gol u Brazilu, čime je postao vodeći strijelac SP-a.

Pokušao je nakon toga Urugvaj pritisnuti Kolumbiju, ali to su uglavnom bili jalovi napadi i tek dvije ozbiljnije prijetnje. U 79. minuti je pokušao Maxi Pereira, a u 84. Cavani, ali oba puta vratar Ospina je sačuvao mrežu.

U idućoj rundi natjecanja Kolumbija će igrati protiv Brazila koji nakon boljeg izvođenja jedanaesterca pobijedio Čile 3-2. Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1-1. Dvoboj Brazila i Kolumbije na rasporedu je 4. srpnja u Fortalezi.

Rodriges je ovim golovima  postavio novi rekord ovog prvenstva. Postigao je gol  u svakoj utakmici  na prvenstvu: Grčkoj, Obali Bjelokosti i Japanu u skupini i s dva  gola Urugvaju postao vodeći strijelac prvenstva.

S dva  gola protiv Urugvaja postao je prvi nogometaš koji je zabio u svakom od svoja prva četiri nastupa na SP-u. Ranije je to još uspjelo Christianu Vieriju 1998.