Otpisani Ochoa spasio Meksiko

lipanj 18, 2014 maxportal
Share Button

Brazilci ljuti na suca  jer im nije svirao penal.

Nakon što je u prvom kolu uz veliku pomoć sudaca Brazil  pobijedio Hrvatsku  3:1, uz veliku pomoć sudaca,  u drugoj utakmici skupine Selecao je odigrao mršavih 0:0 protiv Meksika.

Glavni sudija večerašnjeg tog susreta Turčin Cunyet Cakir je odlično sudio cijelu utakmicu, međutim  Brazilci su bili vrlo nezadovoljni suđenjem turskog arbitra smatrajući da ih je oštetio za nedosuđeni jedanaesterac.

“Pred sami kraj susreta Jimenez me gurnuo na pod. Ne bih to govorio da me nije dirnuo. Da to nije utjecalo na mene još uvijek bih imao loptu i mogao bih dodati. Ali on me gurnuo i u glavi sam pomislio: penal”, kazao je lijevi bek brazilske selekcije Marcelo
Meksiko se inače vrlo hrabro postavio i bio dostojan protivnik domaćinu. U 24.   minuti Julio Cesar  brani odlučan udarac  Herrera.

Dvije minute kasnije Alves je ubacio s desne strane, Neymar je pucao glavom, a golman Meksika Ochoa sjajnom paradom je obranio svoj gol.

Zadnju priliku u prvom poluvremenu Brazil je imao u 44. minuti, nakon ubačaja iz prekida Thiago Silva je prsima spustio loptu za Paulinha koji je pucao sa pet metara ali mu je Ochoa uspio “ući u šut” i obraniti.

Meksiko je još hrabrije ušao u nastavak, nekoliko puta pucao iz daljine, a najopasnije je pucao ponovno Herrera u 57. minuti, ali malo iznad gola. Brazil je opasno zaprijetio u 72. minuti, Neymar je sjajno prsima “uštopao” loptu u kaznenom prostoru, pucao, ali je sjajno postavljeni Ochoa tijelom obranio njegov udarac.

Mogao je Brazil do pobjede u 86. minuti, nakon ubačaja iz prekida Thiago Silva je glavom pucao s pet metara, ali je pogodio dobro postavljenog Ochoau  koji je po tko zna koji put spasio meksička vrata.A onda, za Brazilce, sporna situacija.  Marcelo je tražio penal jer ga je branič Meksika malo povukao za rame, ali ovaj put Brazilcima nije poklonjen penal kao protiv Hrvatske.

U zadnjoj minuti Raul Jimenez je sjajno pucao iskosa s ruba šesnaesterca, ali je Julijo Cesar s naporom odbio loptu od svog gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te su obje momčadi ostale na vrhu sa 4 boda, s time da je Brazil zbog bolje gol razlike prvi.

Sada je i definitivno jasno da će Hrvatskoj za prolazak u osminu finala trebati pobjeda u zadnjem kolu protiv Meksika, te najmanje bod u današnjem meču protiv Kameruna. Ako odigramo s Kamerunom  odigramo nerješeno, tada bi za prolaz dalje morali dobiti Meksiko sa 2 gola razlike. Dakle, idealno bi bilo pobijediti Kamerun i onda nam igra i pobjeda nad Meksikom od jedan gol razlike.

Treba priznati da je Meksiko iznenadio sjajnom igrom te je u određenim razdobljima bio i bolji protivnik od Brazila te našim Vatrenima neće biti nimalo lako.

U trećem kolu Brazil će igrati protiv Kamerunam, a za osvajanje prvog mjesta u grupi potrebna su mu sva tri boda.