POKRADENI PA PORAŽENI Vatreni izgubili od Brazila uz veliku sudačku nepravdu

lipanj 13, 2014 maxportal
Share Button

Brazil je bilo bolji, ali je pobijedio uz veliku naklonost suca.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, dobro je stajala na terenu i veliku priliku imao je Ivica Olić već u sedmoj minuti, kada je glavom nakon nabacivanja Perišića s boka posla loptu pored gola.

Samo četiri minute kasnije zasluženo smo i poveli, iako je Marcelo zabio autogol. Olić je ubacio, Jelavić malo skrenuo loptu, taman dovoljno da zbuni Marcela, koji trese vlastitu mrežu!

Nakon vodstva Hrvatske Brazil je počeo preuzimati konce igre.  Pletikosa je i u 22. minut sjajnom intervencijom obranio  udarac Oscara. Ipak, u 29. minuti Neymar zabija  32. gol u svom 50. nastupu za Brazil.

I u drugo poluvrijeme Hrvatska je krenula dobro, držali smo  Brazilce daleko od gola ia onda je došla  70. minuta kad je japanski sudac potpuno neopravdano  dosudio kazneni udarac za domaćina.

Neymar je pogadio za 2:1 iako je Pletikosa imao loptu na ruci.

Ako smo sumnjali u namjere japanskog suca, očite su postale u 84. minuti, kada je Nishimura sudio igranje rukom Ivice Olića, kojeg očigledno nije bilo, pa je hrvatski gol ostao nezabilježen u službenu statistiku.

]

Nismo se predavali, potkraj utakmice Hrvatska je počela jače prijetiti, u 87. minuti Modrić je preciznim prizemnim udarcem iz daljine dobro zagrijao brazilskog vratara, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade Oscar zabio za konačnih 3:1, no ranije u toj akciji Nishimura nije svirao očigledan prekršaj na hrvatskom igraču.

Brazil je bio bolji, ali je pobijedio zahvaljujući velikoj pomoći   japanskog suca.