Preokret Nizozemske , Cahill zabio najljepši gol Svjetskog prvenstva

lipanj 18, 2014 maxportal
Share Button

Nizozemska je  u Porto Alegreu pobijedila Australiju 3-2 i praktički osigurala plasman u osminu finala.Nizozemci su vodili 1-0, Australci su potom okrenuli rezultat u vodstvo 2-1, da bi svjetski doprvaci s dva gola ipak izborili pobjedu.

Sve je počelo u 20. minuta nakon solo-prodora Arjena Robbena. Nogometaš Bayerna je mogao i dodati svom suigraču, ali kao i uvijek, Robben je odlučio napraviti sve sam i sa 10-ak metara savladao je Ryana. Međutim, 70 sekundi poslije vidjeli smo najljepši trenutak svjetskog prvenstva. Jedno visoko ubacivanje Cahill je dočekao na volej i sa 15-ak metara iskosa zakucao loptu pod gredu. Gol u stilu Van Bastena i Leona Benka!

Australija je došla do zasluženog izjednačenja, s tim da su Australci do kraja poluvremena i nastavili s pritiskom i boljom igrom.

Nastavak je počeo u istom ritmu, pa je tako u 54. minuti Janmaat igrao rukom u svom šesnaestercu nakon ubacivanja Bozanića, a penal je za Australiju u pogodak pretvorio Jedinak. No, kao što je u prvom dijelu Nizozemska rekordno kratko uživala u vodstvu, tako je i Australija vodila samo četiri minute.

Nevjerojatnu grešku napravio je Davidson, zaboravio je izaći iz ofsajda, aVan Persie je taj poklon  iskoristio.

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u 68. minuti. Australci su krenuli u kontru, Oar je bio sam na lijevoj strani,  odlučio se za dodavanje Leckieu. Međutim, napravio je to prejako, tako da je Leckie iz matne situacije pucao prsima. Nizozemski vratar je pokupio loptu.

U nastavku akcije Depay je opalio s 30 metara, a lopta je prošla kroz ruke Ryanu.

Nizozemci su ovom pobjedom praktički osigurali prolazak dalje, dok Australiji za osminu finala igra samo teorija.

Bila je ovo  četvrta međusobna utakmica Nizozemske i Australije i prva pobjeda Nizozemaca.